سرمایه گذاری ملکی

سرمایه گذاری ملکی

سرمایه گذاری ملکی

سرمایه گذاری ملکی

 

سرمایه گذاری بر روی املاک یکی از قدیمی ترین و البته بهترین انواع سرمایه گذاری بوده و افراد زیادی در این بازار فعالیت می کنند. با توجه به شرایط بازارها در طول زمان بازار مسکن و سرمایه گذاری ملکی جزو کم ریسک ترین بازار ها بوده و با هیجانات سیاسی و تغییر دیگر بازارها نوسانات شدیدی را تجربه نمی کند. این ویژگی در بازار مسکن موجب شده تا سرمایه گذاری در آن همیشه پر رونق و بسیار پرطرفدار باشد.

 

از جمله مزایا و معایب بازار مسکن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

مزایا:

 

 • عدم واکنش هیجانی در برابر تغییرات نرخ ارز
 • کم ریسک بودن بازار
 • عدم نیاز به تخصص بالا
 • مصرفی بودن بازار
 • عدم امکان سرقت و امنیت دارایی

معایب:

 

 • نیاز به سرمایه بالا برای خرید ملک
 • سوددهی بلند مدت
 • نقدشوندگی پایین

سرمایه گذاری ملکی دارای قواعد و اصولی می باشد که توجه به آن ها می تواند سرمایه فرد را در جهت درست پیش برده سودی مضاعف عاید فرد شود. لذا آگاهی از این اصول و بکارگیری آن ها می تواند نقشی تعیین کننده در روند سودآوری سرمایه داشته باشد.

اصول سرمایه گذاری ملکی

سرمایه گذاری ملکی

برای اینکه سرمایه گذاری ما با سود همراه باشد، نیاز است که برخی نکات را در نظر بگیریم. به عنوان مثال چه زمانی برای خرید ملک اقدام کنیم؟ چه ملکی بخریم؟ در کدام منطقه خرید کنیم؟

 

تمامی این ها سوالاتی است که برای انتخاب بهتر باید از خود بپرسید و با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید. در نتیجه می توان موارد زیر را جزو اصولی ترین معیارهای سرمایه گذاری در بازار مسکن دانست:

 

 • هدف از سرمایه گذاری
 • انتخاب نوع ملک
 • زمان مناسب برای سرمایه گذاری ملکی
 • موقعیت مکانی ملک
 • خرید یا پیش خرید ملک
 • متراژ مناسب ملک
 • مدت زمان لازم برای سوددهی

در زمان سرمایه گذاری می بایست نکات ذکر شده را در نظر داشته و تحقیقات لازم را انجام داده و با صبر و حوصله انتخاب مناسبی داشته باشید. علاوه بر این موارد می توان نکات بسیاری را یادآور شد که برای سرمایه گذاری ملکی باید در نظر بگیریم که در ادامه مقاله به صورت مختصر به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 

هدف فرد از سرمایه گذاری ملکی

 

در بازار مسکن خرید ملک با دو هدف متفاوت انجام می شود.

 

 • خرید ملک با هدف سکونت

اگر فرد با هدف سکونت به دنبال ملک باشد بایستی ابتدا اولویت های فردی و نیاز خانواده را بسنجد و با توجه به آن ها اقدام به خرید کنید. به عبارتی می بایست متراژ ملک، امکانات محله، طبقه، تعداد خواب، دسترسی های ملک و همچنین مسافت لازم برای رسیدن به محل کار را در نظر بگیرد. تمامی این موارد در زمان انتخاب ملک اهمیت یافته و گزینه های موجود را محدودتر خواهد کرد.

 

اگر سرمایه ای در دست دارید و قصد خرید ملک با هدف سکونت را دارید در هر زمان اقدام کرده و برای خرید تعلل نکنید. اما در صورتی که شرایط برای شما محیا است می توانید سرمایه خود را تقسیم کرده و با اجاره نشینی در ملکی مناسب، باقیمانده بودجه خود را در پروژه های پیش فروش معتبر و مناسب سرمایه گذاری کنید.

 

در همین رابطه بخوانید:

 

روشی نوین جهت سرمایه گذاری ملکی با پول کم

 

 • خرید ملک با هدف سرمایه گذاری

اگر هدفتان از خرید ملک افزایش سرمایه و جلوگیری از کاهش ارزش پولتان باشد، می بایست معیارهای مختلفی را در نظر بگیرید که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

چه ملکی بخریم؟

 

زمین، خانه های کلنگی، واحد نوساز و واحدهای چند سال ساخت گزینه های موجود در بازار مسکن هستند که می بایست یکی از آن ها را برگزید. اما در این میان کدام مورد گزینه مناسب تری برای سرمایه گذاری می باشد؟

 

در بازار مسکن بهترین و پرسودترین گزینه خرید زمین می باشد. اگر با هدف ساخت و ساز اقدام به خرید زمین کرده و پس از ساخت، واحد های آماده را به بازار عرضه کنید می توانید سود بسیار بالایی بدست آورده و سرمایه خود را دو چندان کنید. اما باید توجه داشته باشید که ساخت و ساز ملک تخصص خاص خود را داشته و باید برای این کار توانایی لازم و همچنین بودجه کافی را داشته باشد.

 

در ادامه می توان خانه های کلنگی را برای سرمایه گذاری توصیه کرد. سرمایه گذاری بر روی خانه های کلنگی همیشه با سود همراه بوده و می تواند آینده خوبی را برای سرمایه شما رقم زند. خانه های کلنگی معمولا با هدف تعمیر و بازسازی و یا تخریب و نوسازی خرید و فروش می شوند. هر دو این موارد سودآرور بوده اما همانطور که گفته شد نیاز به تخصص و بودجه مناسب دارد.

 

واحدهای آماده معمولا به صورت نوساز و یا چندسال ساخت در بازار وجود داشته و در موارد مشابه، بسته به عمر ساختمان قیمت های آن ها متفاوت می باشد. واحد های آماده هر چه از زمان ساخت آن ها بگذرد قیمت آن ها کاهش خواهد یافت. لذا این موضوع تاثیری منفی در سرمایه شما خواهد گذاشت. اما در نظر داشته باشید که واحد های آماده پر فروش ترین فایل های ملکی بوده و تقاضا برای آن در بازار مسکن بسیار بالاتر از دیگر گزینه ها می باشد.

 

در مجموع با نکات ذکر شده توصیه می شود شرایط و گزینه های موجود را بررسی کرده و در صورت امکان بر روی زمین و خانه های کلنگی سرمایه گذاری کنید. چرا که این نوع املاک در کف قیمت خود بوده و افت قیمت ناشی از گذر زمان را نخواهند داشت.

طراحی سایت ومیزبانی وب در کلاب هاست

 

وبلاگ
ترندهای جدید چیست؟

پست های وبلاگ