download 10

طراحی دکوراسیون داخلی یک واحد مسکونی

طراحی دکوراسیون داخلی یک واحد مسکونی

طراحی دکوراسیون داخلی یک واحد مسکونی

مقدمه

دکوراسیون در لغت نامه فارسی به معنی آراستن، و مرتب کردن چیدمان است. هنگامی که از دکوراسیون داخلی صحبت به میان می آید منظور چگونگی چیدمان و انتخاب کردن مناسب وسایل بخش های گوناگون خانه مثل: پذیرایی و نشیمن، اتاق ها، حمام و دستشویی، می‌باشد.

به این موضوع امروزه همه گیر شدن و جذاب بودن طراحی دکوراسیون داخلی اکنون دیگر تنها مخصوص خانه‌های مسکونی نمی‌باشد، بلکه در دفاتر کاری، مغازه ها، فروشگاه ها، بیمارستان ها، هتل‌ها و … هم از قانون‌های گوناگون طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود.

به نظر بعضی افراد کار دکوراسیون و چیدمان دکوراسیون داخلی خانه و طراحی واحد مسکونی یک کار خیلی آسان و ساده‌ای می‌باشد و فقط با سلیقه افراد جلو می‌رود، اما این گونه نیست و موارد و نکته‌های خیلی مهمی در این زمینه می‌باشد. در صورت دانستن آن ها و رعایت کردنشان می‌توان بهترین و بیشترین استفاده را از محیط خانه داشته‌ باشید به زیبا کردن هر چه بیشتر خانه شما کمک می‌کند. گاهی اوقات با پیروی کردن از این قانون ها، طراحی دکوراسیون داخلی برای شما سریع‌تر و کم هزینه تر صورت می‌گیرد و جلوه و نمای خاصی در منزل شما به وجود می‌آورد و منزل شما را به محیطی مطبوع و دلپذیر تبدیل می‌کند.

نحوه طراحی دکوراسیون داخلی یک واحد مسکونی

طراحی دکوراسیون داخلی خانه، هماهنگ‌سازی وسایل و اجزای داخلی منزل می‌باشد که به منظور زیباتر شدن و به وجود آوردن یک محیط گرم، دلپذیر و دل انگیز در فضای منزل است. مخصوصاً در خانه هایی که کوچک و نقلی هستند امروزه با استفاده کردن از طراحی به صورت درست دکوراسیون داخلی خانه می‌توانید محیط خانه را بهینه سازی کرد و با به وجود آوردن هماهنگی بیشتر بین اجزا، وسایل و رنگ‌ها، زیبایی آن را بسیار بیشتر کرد.

نقل مکان به خانه جدید همواره برای افراد سرشار از جذابیت و هیجان است، اما بعضی وقت‌ها چگونگی چیدمان دکوراسیون خانه برای افراد خانه و به ویژه خانم خانه به یک مشکل و دغدغه تبدیل می‌شود. شما تصمیم می‌گیرید که لوازم منزل خود را در فضای جدید به چه صورت چیدمان کنید که یک محیط مناسب را به وجود آورید وبه شکلی باشد که بازتابی از احساس، سلیقه و شخصیت شما باشد.طراحی دکوراسیون داخلی یک واحد مسکونی

و به جز این بتوانید در این خانه احساس شادی و راحتی داشته ‌باشید. برای این امر شما باید نکته‌ها و موارد مهم را در ارتباط با طراحی دکوراسیون داخلی خانه داشته‌ باشید. وسایل گوناگون مثل رنگ دیوارها و همین طور بافت آن و مبلمان را به خوبی و با سلیقه انتخاب کنید تا با یک دیگر هماهنگ باشند. و وسایل منزل را با طرحی که از پیش تعیین کرده‌اید در جاهای مناسب خود قرار دهید و مرحله به مرحله مانند یک طراح داخلی که در کار خود حرفه‌ای است، طراحی و دیزاین کردن خانه خود را انجام دهید.

نحوه انتخاب وسایل و مبلمان

اروپایی‌ها اعتقاد دارند برای این که به خط پایان برسید، اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که می‌خواهید به کجا بروید. اکنون ما هم باید با در نظر گرفتن منزلی که مد نظر ما است و مطلوب می‌باشد، مرحله‌های گوناگون دکوراسیون داخلی خانه را انجام دهید.

هنگامی که از خرید مناسب لوازم خانه صحبت می‌کنیم به طور معمول خانم‌ها گمان می‌کنند اولین مکانی که باید به آن مراجعه کنند مغازه‌های مبل فروشی است اما بهتر است که برای شروع کار مبلمان خود را انتخاب نکنید. چون اگر یک مبل خاصی را انتخاب کردید برای انتخاب‌های دیگر دکوراسیون با محدودیت مواجه می‌شوید.

این که شما به مبلمان نیاز دارید، درست است ولی اگر انتخابی اشتباه داشته ‌باشید در آخر به جز هدر رفتن هزینه تان، انرژی و وقت شما هم هدر می‌رود. و در صورتی که انتخاب‌های شما محدود باشد حس بدی به شما دست می‌دهد. پس بهتر است همان طور که گفتیم یک نقشه و طرح کلی از دکوراسیون داخلی خانه مورد نظرتان داشته ‌باشید. ببینید که با این مبل قرار است چه تلویزیون، میز، پرده و فرشی را باید فراهم کنید.

هنگامی که همه این موارد را در ذهن خود تجسم کردید بعد برای خرید آن ها اقدام کنید. توجه داشته ‌باشید که این وسایل را حتماً با توجه به متراژ و اندازه محیطی که دارید انتخاب و خریداری کنید. چون در صورتی که مبلمان کوچک تر و یا بزرگ تر از محیطی که در دسترس دارید را انتخاب کنید موجب می‌شود که شما قادر نباشید چیدمان صحیح و اصولی در منزل داشته‌ باشید و این اشتباه تا آخر ادامه پیدا می‌کند.

وبلاگ
ترندهای جدید چیست؟

پست های وبلاگ