5 2

آشنایی با انواع سرمایه‌گذاری املاک برای سرمایه اولی‌ها

آشنایی با انواع سرمایه‌گذاری املاک برای سرمایه اولی‌ها

سرمایه‌گذاری در زمینه املاک و مستغلات یکی از پیشنهاداتی است که برای سرمایه اولی‌ها بیان می‌گردد. اگر قرار است برای اولین بار سرمایه خود را به خرید املاک اختصاص دهید بهتر است که به روشی اصولی آن را به انجام برسانید. در این خصوص لازم است که با مشاوران باتجربه مشورت کنید. در هر منطقه قیمت املاک به صورت متفاوتی تعیین می‌گردد و این امر موجب می‌شود برخی از انواع املاک در برخی مناطق دارای طرفداران بیشتری باشند.

یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در خرید املاک، سرمایه‌گذاری در شهرهای مختلف استان مازندران است که هر کدام دارای ویژگی‌های خاص خود هستند. با وجود رشد قیمت املاک می‌توان این نوع سرمایه‌گذاری را به عنوان یک روش امن تلقی کرد که هر فرد با توجه به میزان دارایی و توان مالی خود می‌تواند یک ملک خاص را خریداری نماید.

در خرید املاک لازم است که زمان مناسب برای این سرمایه‌گذاری مشخص گردد تا در نهایت بتوان از سود حاصل از آن بهره‌مند گردید. برای این که ریسک سرمایه‌گذاری را در قسمت املاک به میزان قابل توجهی کاهش دهید نیاز است که در ابتدا تحقیقات لازم را انجام داده تا در این زمینه موفق شوید.

سرمایه‌گذاری املاک یکی از مهم‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در دنیای امروزی محسوب می‌شود. اگرچه شیوه‌های دیگری هم وجود دارد، اما در حال حاضر، رقابت میان سرمایه‌گذاری در بورس و سرمایه‌گذاری در املاک بسیار زیاد است. این مسئله برای سرمایه اولی‌ها اهمیت بیشتری دارد.

 

بطور متداول به افرادی سرمایه اولی گفته می‌شود که برای اولین بار است که قصد دارند سرمایه‌‌ای را به مسیری صحیح اختصاص دهند؛ به طوریکه سودآوری مناسبی برای آن‌ها داشته باشد. به طور قطع در طولانی مدت باید میزان سود سرمایه‌گذاری از سرمایه اولیه حاصل شود.

سرمایه‌گذاری املاک یکی از این راهکارها محسوب می‌شود. اگرچه با سرمایه‌گذاری در املاک ممکن است سود جاری به شما تعلق نگیرد، اما به مرور زمان ارزش ملک افزایش پیدا می‌کند که این خود، به منزله چند برابر شدن قیمت اولیه خرید ملک محسوب می‌شود.

اگر شما هم سرمایه اولی هستید و به دنبال بهترین فرصت‌ها در این حوزه می‌باشید، بهتر است در مورد سرمایه‌گذاری املاک به صورت حرفه‌ای‌تر تحقیق کنید. برای این منظور، سه دسته کلی که می‌توانید در املاک و مستغلات سرمایه خود را هدایت کنید، در این مطلب معرفی خواهیم کرد.

* آیا می‌دانید ویلاهای دوبلکس و تریبلکس، چه خصوصیاتی دارند؟ اگر با این معماری آشنا نیستید، جای نگرانی نیست! در مقاله‌ای تخصصی با نام “خرید ویلا دوبلکس یا خرید ویلا تریبلکس؟ کدام بهتر است ؟”به طور کامل در این باره صحبت کرده‌ایم. با این مطلب می‌توانید با سبک زندگی در این ویلاهای لوکس هم آشنا شوید.آشنایی با انواع سرمایه‌گذاری املاک برای سرمایه اولی‌ها

سه دسته اصلی برای سرمایه‌گذاری املاک

 

برای سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات سه گروه اصلی معرفی شده است.  این سه گروه عبارت است از: املاک و مستغلات تجاری؛ املاک مسکونی؛ خرید و فروش زمین و باغ. این سه دسته نوبه خود دارای چندین زیر شاخه و دسته فرعی نیز می‌باشند.

در قسمت زیر، نمای کلی از این دسته‌بندی‌ها را مشاهده می‌کنید. به عنوان سرمایه اولی، لازم است در هر زیر شاخه، جوانب مثبت و منفی، مزایا و معایب را به صورت مجزا بررسی و ارزیابی نمایید:

دسته اول: سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات تجاری

· خرید و فروش مغازه‌های خرده‌فروشی کالا

· سرمایه‌گذاری با خرید دفتر کار یا شرکت اداری

· خرید و فروش کارخانه کارگاه یا املاک صنعتی

· سرمایه‌گذاری برای ساختمان تجاری چند واحدی

 دسته دوم: سرمایه‌گذاری املاک مسکونی

وبلاگ
ترندهای جدید چیست؟

پست های وبلاگ