سبک معماری قرون وسطایی؛ سفر در زمان

سبک معماری قرون وسطایی؛ سفر در زمان

سبک معماری قرون وسطایی؛ سفر در زمان

یکی از دوران های انکار نشدنی تاریخی ، قرون وسطی نام دارد. شاید در این دوران استفاده از مبلمان و موارد مشابه رایج نبوده باشد اما از آن چه نویسندگان درباره دوران قرون وسطی نوشته اند ، می توان نتیجه هایی گرفت. همین برداشت ها باعث شده است تا سبک معماری قرون وسطایی در بسیاری از نقاط جهان مورد استقبال قرار گیرد.

معمولا کسانی که حس کنجکاوی دارند و علاقه زیادی به سفر در زمان نشان می دهند ، استفاده از سبک قرون وسطایی در دکوراسیون داخلی را می پسندند.

اگر شما هم دوستدار این سبک از معماری هستید و می خواهید آن را در فضای منزل یا محل کار خود اجرا کنید ، در ادامه همراه ما باشید.

چون در این مطلب قرار است راجع به ویژگی های خاص معماری قرون وسطایی صحبت کنیم و اطلاعات دقیقی راجع به آن ارائه دهیم.

ویژگی های سبک معماری قرون وسطایی

این سبک از معماری که با عبارت لاتین Mid Century style شناخته می شود ، ویژگی های منحصر به فردی دارد که موجب تمایز آن از سایر سبک های معماری خواهد شد.

یکی از این ویژگی ها ، سادگی در عین جذابیت است. بر خلاف خیلی از سبک  ها ، معماری قرون وسطایی از یک نظم و تمیزی خاص پیروی می کند. توجه ویژه ای که در این سبک به طبیعت می شود ، بسیار جالب توجه است.

سبک معماری قرون وسطایی؛ سفر در زمان

اگر دوست دارید سبک قرون وسطایی در دکوراسیون داخلی را اجرایی کنید ، باید دور جزئیات غیرکاربردی را خط بکشید. چون در این سبک همه وسایل باید کاربردی و استفاده از آن ها ساده و آسان باشد.

از آن جایی که این روزها معماری مدرن پیشرفت زیادی کرده است ، می توان رد پا هایی از آن را در سبک معماری قرون وسطایی به چشم دید. این نکته که تجهیزات سنتی و غیرسنتی در کنار هم و در این سبک از معماری به کار گرفته شده اند ، تاثیر معماری مدرن در قرون وسطی را نشان می دهد.

شاید برایتان مفید باشد >   معرفی سبک معماری رنسانس

بد نیست بدانید رنگ های رایجی که در این سبک از معماری استفاده می شود ، بیشتر در زمره رنگ های گرم و زنده قرار می گیرند. پس اگر دوستدار رنگ های خنثی و سرد هستید ، این سبک از معماری سلیقه شما نخواهد بود.

لازم به ذکر است چیدمانی که سبک قرون وسطایی دارد ، نیازمند مشخص کردن یک نقطه کانونی خواهد بود.

در خصوص نورپردازی این سبک از معماری باید گفت که لوستر ها و آباژور ها نقش بسیار پررنگی در جذابیت معماری قرون وسطایی دارند.

 

اگر می خواهید چشم ها را به سبک دکور فضای خود خیره کنید ، فراموش نکنید که از لوستر هایی که اشکال هندسی ساده دارند و از فلزات و چوب های سنگین ساخته شده اند استفاده کنید.

به کارگیری آباژور های ایستاده کنار مبلی که به شکل یک سرباز قدیمی هستند و نمادی از دوران قرون وسطی محسوب می شوند ، زیبایی محیط را چندین برابر خواهد کرد.

یکی از ویژگی های متفاوت و شاخص سبک معماری قرون وسطایی ، استفاده از اکسسوری های مطابق با آن زمان است. این اکسسوری ها اغلب ظروف تزئینی نقره ، سنگ و برنزی را شامل می شوند که به شکل خیره کننده ای نورپردازی شده اند.

نحوه پیاده سازی سبک قرون وسطایی در دکوراسیون داخلی

برای این که سبک قرون وسطایی در دکوراسیون داخلی پیاده سازی شود ، تنها علاقه کافی نیست. کسانی که می خواهند فضایی را اصولی به سبک قرون وسطایی چیدمان کنند، بهتر است به یک سری از نکات زیر توجه ویژه ای داشته باشند.

آشپزخانه

آشپزخانه ای که تصمیم دارید دکور آن را به سبک قرون وسطایی تغییر دهید ، حتما باید عناصر طبیعی از قبیل چوب ، سنگ و موارد مشابه در آن به کار گرفته شود. چوب های تیره رنگ و کهنه کاری شده می توانند گزینه بسیار خوبی برای میز و صندلی های مخصوص غذاخوری در آشپزخانه باشند.

شاید برایتان مفید باشد >   سبک بوهو یا سبک بوهمین در دکوراسیون چیست؟

برداشتن لوازم آشپزخانه برقی از جلوی دید کمک می کند تا حس و حال قرون وسطی بیشتر ملموس باشد. پس طراحی یک مطبخ در آشپزخانه جزئی از واجبات سبک معماری قرون وسطایی خواهد بود.

چراغ های قدیمی و فانوسی شکل که شامل فلزات مشکی باشند ، انتخاب خوبی برای نورپردازی آشپزخانه به سبک قرون وسطایی خواهند بود

طراحی سایت ومیزبانی وب در کلاب هاست

وبلاگ
ترندهای جدید چیست؟

پست های وبلاگ