دکوراسیون نئوکلاسیک چیست ؟

دکوراسیون نئوکلاسیک چیست ؟

دکوراسیون نئوکلاسیک چیست ؟

طراحی داخلی نئوکلاسیک در اصل بر اساس دکوراسیون خانه کلاسیک یونان و رم بود. این بر ظرافت و پیچیدگی تمرکز دارد، اما به اندازه نمایش ثروت از دوران روکوکو و باروک برجسته نیست. امروزه طراحی نئوکلاسیک به دلیل جذابیت همیشگی آن مورد علاقه بسیاری از صاحبان خانه ها است.

چه رنگی با نئوکلاسیک بهتر هماهنگ است؟

سبک نئوکلاسیک معمولاً از رنگ های روشن و کرمی برای دیوارها و از رنگ های ملایم برای جزییات استفاده می کند. رنگ های سفید، خاکستری و سایه های کم رنگ آبی، سبز و زرد همگی تاثیرگذار هستند. سایه های سنگ آنتیک نیز می توانند ظاهری اصیل و کلاسیک را به ارمغان بیاورند.

نمونه ای از سبک نئوکلاسیک چیست؟

کلیسای بالتیمور که توسط بنجامین هنری لاتروب در سال 1806 طراحی شد، یکی از بهترین نمونه های معماری نئوکلاسیک در جهان به حساب می آید.

اگر به دنبال طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود هستید، لازم است تا ابتدا سبک مناسبی را برای دکوراسیون خود انتخاب کنید. همه ی ما درباره ی سبک های دکوراسیون مدرن و کلاسیک چیز های زیادی می دانیم: اینکه در دکوراسیون کلاسیک، وسایل مجلل و سلطنتی و شلوغ هستند و در دکوراسیون مدرن، وسایل در ساده […]

اگر به دنبال طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود هستید، لازم است تا ابتدا سبک مناسبی را برای دکوراسیون خود انتخاب کنید.

همه ی ما درباره ی سبک های دکوراسیون مدرن و کلاسیک چیز های زیادی می دانیم: اینکه در دکوراسیون کلاسیک، وسایل مجلل و سلطنتی و شلوغ هستند و در دکوراسیون مدرن، وسایل در ساده ترین و آرام ترین شکل خود استفاده می شوند. اما سبک نئو کلاسیک (مدرن کلاسیک) به چه معناست؟

اگر دوست دارید دکوراسیون منزل شما هم جاودانه و هم ظریف باشد، سبک نئو کلاسیک جذاب ترین طراحی داخلی برای منزل شماست.

سبک نئوکلاسیک که در اصل بر اساس دکوراسیون خانه های کلاسیک یونان و رم طراحی شده بود، در قرن هجدهم و نوزدهم به یک استاندارد معماری در اروپا تبدیل گشت. اگر قصد دارید اطلاعات بیشتری درباره سبک نئو کلاسیک کسب کنید و با ایده های کاربردی و جذاب چیدمان دکوراسیون مدرن کلاسیک آشنا شوید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.دکوراسیون نئوکلاسیک چیست ؟

سبک مدرن کلاسیک چیست؟

سبک نئو کلاسیک هم زمان بر ظرافت و پیچیدگی تمرکز دارد. هدف از چیدمان به سبک نئو کلاسیک این است که به یک اندازه سادگی و ثروت را برجسته کند.

در واقع اگر به واژه ی مدرن کلاسیک دقت کنید، متوجه می شوید که در این سبک تلاش شده تا دکوراسیون کلاسیک را به شیوه ای مدرن و امروزی، زیبا تر و کاربردی تر کند. بنابراین طراحی نئوکلاسیک، شکوه و تجلل سبک کلاسیک را به روشی مدرن ارائه کرده تا دکوراسیون ما در عین حال سادگی و ظرافت، درخشش بی نظیری داشته باشد.

در واقع اگر قرار باشد که سبک نئو کلاسیک را در یک جمله توصیف کنیم باید بگوییم سبکی مجلل تر از سبک مدرن و متواضعانه تر از سبک کلاسیک که به دلیل تلفیق دو سبک کلاسیک و مدرن، هرگز از مد نمی افتد.

در چیدمان سبک نئو کلاسیک از قرار دادن وسایلی که صرفا جنبه ی تجملاتی دارند خودداری کنید؛ اگرچه نئوکلاسیک یک سبک مینیمالیستی نیست، اما هرگز هم نباید از نظر بصری بیش از حد شلوغ و مجلل به نظر برسد.

سبک نئو کلاسیک تقریبا برای تمام منازل مناسب است و مورد استفاده قرار می گیرد، با این حال برای منازلی که متراژ بسیار کوچکی ندارند و ویلاهای دلباز و فضاهای لوکسی که صاحبان آن ها علاقه ای به شلوغ کردن بیش از حد اطراف خود ندارند انتخاب بسیار کارآمد تری محسوب می شود.

مشخصه ی اصلی چیدمان نئو کلاسیک

هر سبک از چیدمان، ویژگی های خاص و منحصر به فردی دارد. به عنوان مثال مبلمان استیل و سلطنتی، پرده های مجلل و چند لایه، فرش هایی با نقشه ی شلوغ و به طور کلی لوازمی با جزئیات زیاد، از ویژگی های بارز چیدمان کلاسیک هستند. به همین ترتیب در چیدمان مدرن شاهد مبلمان راحتی تک رنگ، پرده های حریر و ساده، رنگ بندی روشن یکدست و به طور کلی لوازم ساده تری که جزئیات ظریف و کمی دارند، هستیم. ویژگی های مختص به سبک نئو کلاسیک نیز شامل موارد زیر هستند:

  • مبلمان نئوکلاسیک، معمولا از نوع استیل هستند و ساختاری چوبی یا فلزی با رنگ های طبیعی یا فانتزی دارند. این مبلمان اغلب به صورت ساده و متقارن چیده می شوند. در مورد پارچه‌ ی مبل ها نیز دقت کنید که سبک نئوکلاسیک بر سادگی و لوکس بودن به صورت هم زمان تاکید می‌کند. بنابراین پارچه های مخمل و ابریشم ساده یا تک گل گزینه های مناسبی برای مبلمان شما هستند.
  • طراحی سایت ومیزبانی وب در کلاب هاست
وبلاگ
ترندهای جدید چیست؟

پست های وبلاگ