سبک های دکوراسیون داخلی کدامند؟3

انواع سبک های دکوراسیون داخلی

انواع سبک های دکوراسیون داخلی

شما چقدر به شیک بودن خانه خود اهمیت می دهید؟ این سوالی است که اگر بخواهید به آن جواب بدهید باید نگاهی به دکوراسیون خود بیاندازید. درست است! شیک بودن خانه رابطه مستقیم با دکوراسیون آن دارد. اگر هنوز به شیک بودن خانه فکر نکرده اید باید بگویم خانه محل آسایش شماست و شیک بودن آن به شما حس خوبی خواهد داد. برای تجربه این حس باید با انواع سبک های دکوراسیون داخلی آشنا باشید تا بهترین سبک آن را برای خود و خانه تان انتخاب کنید. ما در این مقاله شمارا با دکوراسیون های داخلی منازل مختلف و سبک های آن آشنا می کنیم.

در یک تعریف کلی دکوراسیون داخل منزل هماهنگ‌ی اجزای داخلی خانه است که با هدف زیباتر شدن و ایجاد یک فضای گرم و دل انگیز در فضای خانه ایجاد می شود. در خانه های کوچک و نقلی آپارتمانی ایده های زیادی برای طراحی وجود دارد و با استفاده از طرحی درست دکوراسیون داخلی منزل را می توان به بهترین شکل هماهنگ کرد و چید بطوریکه بهترین حس زندگی را با آنها تجربه کرد.

اگر تا به حال تجربه رفتن به خانه های زیادی را داشته اید باید بدانید که چیدمان دکوراسیون خانه و تغییر آن نیز چنین حس خوشایندی به شما می دهد.گاهی اوقات نحوه چیدمان دکوراسیون خانه تبدیل به یک دغدغه برای افراد آن خانه، خصوصا خانم خانه می شود وتغییر آن با وسایل جدید و مدرن یا کلاسیک به کلی زندگی را عوض می کند.

انواع سبک های دکوراسیون داخلی

اصول چیدمان منزل یا دکوراسیون

برای آن که بدانید چطور وسایل خود را بچینید تا دکوراسیون خوبی داشته باشید اول باید بدانید که چه سبکی را می پسندید. سبک مدرن یا سنتی؟ هر کدام از این سبک ها با یک سری طرح ها و ایده ها همراه است و هر کدام طرفداران خاص خود را دارد. اما نکته قابل توجه آن است که هر کدام را انتخاب کنید باید مطابق همان طرح پیش بروید و ادغام آنان با یکدیگر به هیچ عنوان خوب از آب در نمی آید.

 

چرا از دکوراسیون داخلی استفاده کنیم؟

یکی از دلایل استفاده از دکوراسیون داخلی زیبایی آن است و دیگری حس خوشایند و خوبی که تغییر دکوراسیون به انسان منتقل می کند. به در خانه های مسکونی استفاده از دکوراسیون داخلی خوب بخاطر آن است که یک فضای راحت، گرم و پر از آرامش و صمیمیت که دارای احساس شادی و خوشحالی و راحتی است را فراهم می‌کند.

دکوراسیون داخلی منزل از وسایل مختلف نظیر مبلمان و رنگ دیوارها و بافت های متنوع استفاده می شود. این بخاطر آن است که در هماهنگی با یکدیگر قرار بگیرند و با یک نقشه از پیش تعیین شده وسایل را درست در سر جای خود قرار دهند و با این کار به روحیه ای که دکوراسیون ایجاد می کند کمک کنند.

 

انواع سبک ‌های دکوراسیون داخلی

سبک دکوراسیون مدرن

دکوراسیون مدرن یکی از محبوب ترین سبک های طراحی داخلی می باشد. توجه به ایجاد فضا و کاربردی ساختن فضا و لوازم از نقاط قدرت در طراحی این سبک است. استفاده از خطوط مشخص و صاف و حداقل رنگ‌ها از مشخصه های سبک دکوراسیون مدرن است. در دکوراسیون مدرن سعی شده تا فضاها با لوازم و طراحی‌های اضافه انباشه نشود و طرح های ساده و زیبا بصورت مفید استفاده شوند. سبک دکوراسیون مدرن در آپارتمان‌هایی که با طراحی فضای باز ساخته شده‌اند شکل بهتری دارد.

از ویژگی‌های بارز سبک دکوراسیون مدرن داخلی دخیل نبودن زرق و برق در آن و نبودن تقارن عمدی است. نداشتن شلوغی و ایجاد اختلافات زیاد باعث بهتر دیده شدن آن می شود و استفاده از رنگ‌های اصلی و پایه به عنوان زمینه در کار دکوراسیون بسیار چشم نواز است. بازی با رنگ‌ها بر زمینه اصلی و استفاده از اشکال ساده و پایه برای ساخت مبلمان و به کارگیری فلز، کروم و یا شیشه به عنوان قطعات لوازم داخلی با طراحی صاف و ساده به نمای بیشتر کار کمک می کند و طراحی را جذاب می نماید.

 

سبک دکوراسیون امروزی یا معاصر

در سبک دکوراسیون امروزی یا معاصر اغلب آن را زیرمجموعه دکوراسیون مدرن می‌دانند. این بدان جهت است که این طراحی مانند مدرن ویژگی سادگی و زیبایی را دارد. هر چند در این سبک دکوراسیون به همه چیز در زمان حال توجه شده است اما استفاده از خطوط نرم و منحنی در سبک دکوراسیون مدرن از اشکال هندسی و خطوط شکسته استفاده بیشتری خواهد شد کما آنکه طرح مدرن با امروزی در تفاوت توجه به زمان است. در سبک امروزی یا معاصر رنگ‌های کرم، قهوه‌ای و سفید بهتر به کار می روند و سایر رنگ‌ها نقش زیادی ندارند. گاهی نیز تنها از طیف مختلف یک رنگ استفاده می‌شود و با سایه‌های مختلفی از همان رنگ سعی می‌شود کنتراست ایجاد شود. این حالت به هماهنگی بین دکوراسیون کمک می کند.

باید گفت در سبک امروزی از لوازمی با بافت طبیعی استفاده می‌شودکه این کار با طراحی فضاهای باز، نور زیاد و شیشه‌های فراوانی جلوه خاصی به کار می بخشد.

مزایای سبک معاصر دکوراسیون فضا های باز زیاد و طرح‌بندی‌های غیرمعمول با استفاده از نور طبیعی است. برای جلوه بیشتر این سبک باید از رنگ‌های خنثی استفاده شود و فلزات و پارچه و بافت های طبیعی در آن حضور یابند. استفاده از طیف بسیار روشن و یا بسیار تیره چوب و نور به عنوان بخشی از طراحی به زیبا شدن کار کمک می کند.

طراحی سایت ومیزبانی وب در کلاب هاست

وبلاگ
ترندهای جدید چیست؟

پست های وبلاگ