بهترین رستوران‌های گیلان و مازندران برای تعطیلات

بهترین رستوران‌های گیلان و مازندران برای تعطیلات

بهترین رستوران‌های گیلان و مازندران برای تعطیلات

گیلان و مازندران مقصد بسیاری از مسافران در ایام طعطیلات است. همیشه در ایام تعطیلات شهرهای شمالی میزبان جمعیت زیادی از مسافران هستند. جمعیتی که برای وعده‌های غذایی خود انتخاب های متعدد دارند. چرا که قدم به قدم جاده‌های شمالی پر از تابلو کته کبابی و اکبر جوجه و ماهی کباب است.

در این بین رستوران‌های قدیمی و سابقه‌داری هستند که بیشتر مسافران پرس و جو کنان خود را به آن می‌رسانند. شاید به این دلیل که اعتماد به رستوران‌های قدیمی بیشتر است و هیچکس دوست ندارد خوش گذرانی سفر را با خاطره های تلخ مسمومیت و مریضی جایگزین کند.

از طرفی در بین رستوران های جاده‌ای و محلی هم رستوران‌های تمیز و قابل اطمینانی هستند که همیشه مشتری‌های خاص خود را دارند. مشتری‌هایی که بخاطر غذای یک رستوران محلی تغییر مسیر می‌دهند یا تمام برنامه گشت و گذارشان را برپایه ناهار یا شام در آن رستوران می‌چینند.

در این گزارش از مجله فیدیلیو قصد داریم چند تا از پاتوق‌های جاده چالوس را معرفی کنیم و در ادامه هم رستوران‌های پرطرفدار گیلان و مازنداران را در بخش پیشنهاد‌های ویژه برای شما بیاوریم که اگر در ایام تعطیلات به شهرهای شمالی سفر کردید خیالتان از بابت رستوران خوب راحت باشد.

بهترین رستوران‌های گیلان و مازندران

در کیلومتر بیست جاده چالوس به سمت کرج اگر جایی را دیدید که ماشین‌های زیادی توقف کرده‌اند شما هم کنار بزنید و بدانید اتفاق‌های خوشمزه‌ای در انتظارتان است. شرکت فرآورده‌های لبنی دهاتی مغازه بزرگی است که انواع لبنیات و سوغاتی‌های شمال را دارد. اما دو خوراکی جذاب و متفاوت دارد که همه طرفداران بخاطر این دو به آنجا می‌روند.

بهترین رستوران‌های گیلان و مازندران برای تعطیلات
بهترین رستوران‌های گیلان و مازندران برای تعطیلات

اولی بستنی وانیلی خوش طعمی است که از شیر تازه تهیه شده و با بستنی‌های کارخانه‌ای تفاوت زیادی دارد. خصوص اینکه با سس شاتوت طبیعی سرو می‌شود و لذت آن را بیشتر می‌کند. دومین محصول هم فرنی‌هایی لطیف و یکدست با شیرینی ملایم است که طعم کودکی را دارد.

یک پاتوق دیگر در جاده چالوس حوالی تونل کندوان و آشکده‌های آن است. تونل کندوان در زمستان از سردترین نقطه‌های جاده چالوس است که به همین دلیل آش فروشی‌هایی از قدیم در اطراف آن شکل گرفته. اما به تدریج آنقدر طرفداران این غذا در کندوان زیاد شدند که حالا آش فروشی‌ها پاتوق مسافران شمالی هستند و در تابستان و زمستان فعالیت می‌کنند.
البته که جاده چالوس پاتوق‌های دیگری هم دارد. خصوصا رستوران‌هایی مثل ارکیده، میرزایی، لاله، آبی و … اما در ادامه به سراغ معرفی رستوران‌های شمال می‌رویم و برای راهنمایی بیشتر درباره جاده چالوس شما را به اینجا هدایت می‌کنیم.

درباره غذاخوری های گیلان و مازندران باید گفت به این دلیل که شهرها بسیار به هم نزدیک هستند می توانید انتخاب های مختلفی بین رستوران های معروف داشته باشید. یعنی اگر به یک رستوران رسیدید و به دلیل شلوغی نتوانستید از آن استفاده کنید با طی مسافت چند کیلومتری دوباره به یک شهر جدید و یک رستوران خوب دیگر می رسید. لیست معروف ترین رستوران های گیلان و مازندران را در ادامه ببینید:

حسن رشتی

از چالوس که به سمت گلستان حرکت می‌کنید ابتدا در نوشهر رستوران حسن رشتی وجود دارد که از قدیمی ترین و باسابقه‌ترین رستوران های استان مازندران است. به دلیل کیفیت و قیمت مناسبی که دارد از شهرهای دیگر هم به حسن رشتی می‌آیند.  این رستوران انواع کباب و جوجه کباب را سرو می‌کند و منو غذاهای شمالی‌اش هم مثل بقیه رستوران‌های شمال است.

با این تفاوت که طعم غذای محلی‌ از همه جا اصیل‌تر است. آنقدر اصیل که مازندرانی‌ها هم برای یک وعده غذای محلی به حسن رشتی می‌روند، مثل قورمه سبزی که با لوبیا چشم بلبلی و سبزی محلی سرو می‌شود.

برای خیلی‌ها ممکن است سوال باشد که چرا رستورانی در مازندران به اسم حسن رشتی معروف است؟ ماجرا از اینجا شکل گرفته که از آنجایی که برنج شمال به برنج رشتی معروف است و حسن آقا هم در رستوران‌اش بهترین کته شمالی را دست مشتری‌ها می‌دهد، از همان ابتدا به حسن رشتی معروف شده است.

این معروف بودن به تهران هم رسیده و شعبه‌ای به نام رستوران خوشبین در خیابان سعدی را تاسیس کرده. اما اینجا را هم مشتری‌ها به اسم حسن رشتی می‌شناسند. به طوری که اگر در خیابان سعدی رستورانی به نام خوشبین را پرس و جو کنید کمتر کسی می‌تواند راهنمایی‌تان کند.

در آخر این‌که چه در حسن رشتی نوشهر و چه در حسن رشتی تهران، ماهی سفید، کباب ترش و میرزاقاسمی‌ را در بین سفارش‌هایتان از قلم نیندازید.

رستوران تَمیشون

بعد از نوشهر و در جاده نور رستوران تَمیشون قرار دارد که یک مجموعه بزرگ در چهار طبقه است. این رستوران بعد از ایزدشهر واقع شده و منو آن نسبت به سایر رستوران‌های شمالی تفاوت دارد. تفاوتش در این است که علاوه بر کته کباب، جوجه کباب و میرزاقاسمی، چند نوع خورشت مرغ دارد که با سس های بسیار خوشمزه ای سرو می شود.

اگر به تمیشون رفتید، مرغ فسنجانی و مرغ و آلوی آن را حتما امتحان کنید. کیفیت جوجه کباب این رستوران هم خوب است. هم از این جهت که بخوبی مزه‌دار شده و هم از این جهت که بسیار نرم است و به قول معروف در دهان آب می‌شود.

مجتمع‌های نارنجستان و میزبان

بعد از نور به محمودآباد می‌رسیم که مجتمع نارنجستان آن بسیار معروف است. مجتمع تفریحی که هتل و رستوران و اقامتگاه ساحلی دارد. البته رستوران‌ها و فست‌فود‌های زیادی به نام نارنجستان در شمال کشور وجود دارد اما نارنجستان اصلی همین مجتمعی است که در محمودآباد قرار دارد.
در بابلسر مجتمع تفریحی میزبان وجود دارد که از قسمت‌های مختلفی مثل هتل، سالن عروسی، سالن همایش، رستوران‌های ایرانی و ایتالیایی و کافی شاپ تشکیل شده است.

در کنار تمام رستوران‌هایی که نام برده شد باید به شعبه‌های اکبرجوجه هم اشاره کرد که شعبه اصلی آن در گلوگاه قرار دارد. اکبرجوجه غذای معروف شمالی است که از سرخ کردن یک جوجه در روغن زیاد درست می‌شود، به همراه کته و سس انار هم سرو می‌شود. البته در شعبه های اکبرجوجه که به نام برادران کلبادی معروف است تنها همین غذا سرو می‌شود و به همین دلیل اگر همراهانتان اکبر جوجه دوست نداشته باشند بهتر است یک رستوران دیگر را جایگزین کنید.

طراحی سایت ومیزبانی وب در کلاب هاست

وبلاگ
ترندهای جدید چیست؟

پست های وبلاگ