79716a3fcf6b4e0fffa691c882136c1a

دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی و ویژگی های دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی و ویژگی های دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی در اوایل قرن بیستم تشکیل شد و این سبک در آن زمان به دلیل ویژگی های ساده و کاربردی بودن شهرت یافت.

به دلیل اینکه سبک اسکاندیناوی از سبک های دیگر دکوراسیون داخلی و سبک مینیمال شکل گرفته است، به این سبک اثر تقلید یا شبیه سازی هم میگویند.

در سبک های طراحی داخلی، این سبک را با دیوارهای سفید و مبلمان مدرن و کف چوبی میشناسند و طراحی این سبک را آسان میدانند.اما سبک اسکاندیناوی هم مانند سبک های دیگر طراحی داخلی ویژگی هایی برای طراحی دارد.

ویژگی های دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

یکی از ویژگی های این سبک و سبک های طراحی داخلی دیگر سادگی این سبک هاست. برای اینکه این ویژگی در سبک ها و دکوراسیون داخلی مینیمال اشتباه گرفته نشود، سبک اسکاندیناوی اصولی را مشخص کرده است.

اصول و ویژگی های دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

 استفاده از کفپوش چوبی در طراحی

اولین هدف در این سبک طراحی داخلی ایجاد فضای گرم و روشن است به همین دلیل از کفپوش های چوبی با رنگ روشن در طراحی آن استفاده میکنند. جنس کفپوش ها بیشتر با چوب بلوط است و زیبایی بصری جالبی را نشان میدهد.

 

مبلمان در طرحی داخلی اسکاندیناوی

در سبک دکوراسیون اسکاندیناوی از مبل های ساده، مدرن، براق استفاده میکنند. رنگ و متریال مبلمان نیز مانند کفپوش ها با رنگ روشن است.

 

تزئینات در طراحی داخلی دکوراسیون اسکاندیناوی

در طراحی داخلی اسکاندیناوی جزئیات و وسایل ریزه کاری دیده نمیشود و فضا با کمترین لوازم تزئین و طراحی میشود. میتوان از آباژورها، قاب عکس های ساده و اکسسوری شیشه ای استفاده کرد.

فضای منظم طراحی داخلی اسکاندیناوی

یکی از ویژگی های دکوراسیون معماری اسکاندیناوی این است که از بی نظمی و بهم ریختگی دور است و مانند سبک مینیمال فضاها قفسه بندی شده و همه ی وسایل کاملا مرتب و تمیز در قفسه ها جای گرفته اند و فضای آرامبخش را فراهم کرده اند.دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی و ویژگی های دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

 

نورپردازی در طراحی داخلی اسکاندیناوی

نورپردازی طبیعی در سبک دکوراسیون اسکاندیناوی بسیار مهم است. در طراحی فضاها به این سبک پنجره های بزرگ طراحی میشود تا نور بسیار زیادی وارد فضا شود و با انعکاس نور با رنگ های روشن، محیط را روشن تر و گرمتر کند و فضا بزرگتر از مقدار واقعی دیده شود.

 

استفاده از رنگ در سبک اسکاندیناوی

در این سبک  بیشتر از رنگ های ملایم و مات مانند آبی کمرنگ، کرمی، سفید و خاکستری استفاده میشود و رنگ یکی از اصلی ترین ویژگی های این سبک است.

از رنگ های مشکی و قهوه ای برای ملایم کردن فضا در کنار رنگ های ملایم استفاده میکنند و با استفاده از رنگ های سبز ملایم و صورتی چرک به فضا رنگ و روح تازه میدهند.

 

جنس پارچه در طراحی داخلی اسکاندیناوی

برای ایجاد احساس راحتی در فضا در طراحی دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی از پارچه های گرم مثل کتان، پشم و چرم استفاده میکنند.

 

چیدمان گل و گیاه در دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

از گل و گیاه برای ایجاد حس و حال طراوت و زیبایی در محیط خانه استفاده میکنند. گل و گیاه یکی از موارد ضروری در طراحی داخلی اسکاندیناوی است.

 

انجام طراحی ساده در دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

خانه هایی که با سبک اسکاندیناوی طراحی شده اند در نگاه اول ساده هستند و هیچ قسمت اغراق آمیزی در آنها به چشم نمی آید. سادگی در تمام قسمت ها مانند رنگ ها، تزئینات، مبلمان و… دیده میشود.

خانه های طراحی شده به این سبک ظاهری مینیمال دارند.

 

ایجاد فضا برای استفاده از هوای تازه در سبک اسکاندیناوی

در طراحی خانه به سبک اسکاندیناوی از فضاها، اتاق ها و کمدهای بسته دوری میشود و قفسه بندی های باز روی دیوارها طراحی میشود.

با ایجاد مجاری تهویه و پنجره های باز هوای تازه در فضا ایجاد میکنند. در این سبک از کمد یا مبلمان بزرگ برای جلوگیری از بسته شدن فضا استفاده نمیشود.

هماهنگی طراحی اسکاندیناوی و محیط زیست

در کشورهای اروپای شمالی برای طبیعت احترام خاصی قائل هستند. اسکاندیناوی ها خانه های خود را هماهنگ با محیط زیست طراحی میکنند. از پنجره های عایق بندی شده و سقف های شیبدار استفاده میکنند.

ارتباط فضای بیرون با فضای داخلی طراحی شده به سبک اسکاندیناوی

اسکاندیناوی ها برای استفاده از نور خورشید و گرمای ملائم تابستان، خانه های خود را با بالکن های بزرگ و فضاهای باز طراحی میکنند.

از میز های لوکس برای مطالعه، غذا خوری و آشپزی استفاده میکنند. طراحی و دیزاین آنها بر اساس طبیعت و جزئیات آن است.

طراحی خانه ها به صورتی است که فضای داخل و خارج با هم ادغام میشود.

کاربردی بودن خانه در طراحی داخلی اسکاندیناوی

اسکاندیناوی ها به دلیل اینکه مدت زیادی در خانه میمانند کاربردی بودن در طراحی خانه برای آنها اولویت دارد که این روش در طراحی دکورها دیده میشود. مانند دکورخانه های سوئدی، دانمارکی و نروژی.

طراحی سایت ومیزبانی وب در کلاب هاست

وبلاگ
ترندهای جدید چیست؟

پست های وبلاگ