unnamed

دکوراسیون داخلی به سبک رترو

دکوراسیون داخلی به سبک رترو

سبک رترو (Retro) چیست؟ رنگ­ها فریاد شادی سر می­دهند!

به دنبال ایجاد تنوع و تغییرات هستید؟ عاشق رنگ­ها هستید ولی نمی­دونید با چه سبکی آنها را در کنار یکدیگر قرار دهید؟ دوست دارید جایی که در آن زندگی می­کنید علاوه بر حس آرامشی که القا می­کند، خاص و متفاوت باشد؟ در این صورت، دکوراسیون داخلی به سبک رترو گزینه ای عالی برای شماست.

دانستن این که هر سبک دکوراسیون داخلی دارای چه ویژگی­هایی هستند، کمک شایانی به شما در انتخاب  و تصمیم گیری می­کند. بهره­گیری از سبک در دکوراسیون و طراحی داخلی، موجب می­شود منزلتان انسجام، هماهنگ و زیبایی ویژه­ای داشته باشد.

تاریخچه سبک رترو

سبک رترو در معماری

سبک­های دکوراسیون داخلی بسیار متنوع و جذاب اند، که به صورت جزئی و گاها کلی با یکدیگر تفاوت دارند که هر کدام القا کننده­ی حس و حال خاصی به محیط هستند. لیکن ما در این نوشتار قصد داریم شما را با­ سبک رترو (Retro) آشنا کنیم. بیشتر ایده ­های طراحی رترو درآمیخته با نقوش پیچیده، رنگ های تند، و طراحی های کلی هستند اگر به درستی اجرا شوند، فضایی سر زنده و غنی را پدید می­آورد. در ادامه با ما همراه شوید.

 

رترو، خلق فی البداهه، تجربه­ ای متفاوت

سبک رترو (Retro)، سبکی شاد و تلفیقی است که شامل سبک‌های مختلف دکوراسیون، در چند دهه‌ ی متفاوت می­باشد و امروزه به یکی از پر طرفدارترین نوع سبک‌­های دکوراسیونی داخلی، تبدیل شده است. اگر چه امروزه به هر نوع دکوراسیونی که از سبک تاریخی پیروی کند را سبک رترو می­نامند، اما لازم است بدانید که؛ اصطلاح دکوراسیون داخلی به سبک رترو ، به طراحی های سال‌ های ۱۹۵۰، ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ میلادی اطلاق می‌شود.

 

عوامل تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی به سبک رترو

جسور باش! برای چیدمان فضای داخلی منزل­تان به شکلی ایده­آل باید نخست شناخت کافی از سبک­ ها داشته باشید و سپس نوبت به اجرا و امتحان کردن آن سبک است. قبل از هر کاری باید بدانید از چه چیز، در کجا و چگونه استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی به سبک رترو

  1. مبلمان در طراحی داخلی رترو.

اصلی ترین جزء دکوراسیون داخلی به سبک رترو، مبلمان و لوازم چوبی است. استفاده از مبلمان کشیده و کوسن هایی با رنگ های متفاوت (رنگ قرمز به سرعت می­تواند توجه را جلب کند)، همچنین قرار دادن یک میز ناهار خوری به سبک قدیمی با صندلی­های سنتی در آشپزخانه، از بهترین انتخاب­ ها برای دکوراسیون به سبک رترو هستند. همچنین استفاده از کتابخانه های قدی، چهار پایه های بلند، میزهای اصلی کلاسیک و … از جمله گزینه های قابل استفاده در این سبک به شمار می­آیند.

  1. متریال طراحی داخلی رترو.

طیف متریال و بافت های  قابل استفاده در سبک رترو بسیار گسترده است. برای نمونه می توان به کف پوش های وینیل و چوبی، سنگ مرمر، گچ، پلی استر، پارچه های مخمل و … اشاره نمود. با توجه به استفاده از رنگ های غیر معمول در دیزاین داخلی به سبک رترو، طراحان جهت پیاده سازی بهتر، از تایل­های وینیل، کاغذ دیواری های طرح دار روشن و سرامیک ها استفاده می کنند. طرح های کاشی علاوه برای نقوش متفاوت به صورت شطرنجی نیز به کار برده می شوند. همچنین بر روی کف پوش های چوبی از فرش های رنگی استفاده می نمایند.

  1. نور پردازی در طراحی داخلی رترو

استفاده از لوستر های فانتزی و چراغ های رومیزی، نقش عمده­ای در نور پردازی در این سبک دارد. بر خلاف سایر سبک های دکوراسیون داخلی، سیم کشی ها می تواند به صورت روکار انجام شود و کاملا مشخص باشند.

وبلاگ
ترندهای جدید چیست؟

پست های وبلاگ