آشنایی کامل با انواع سبک دکوراسیون داخلی

آشنایی کامل با انواع سبک دکوراسیون داخلی

آشنایی کامل با انواع سبک دکوراسیون داخلی

هرکدام از انواع سبک دکوراسیون داخلی، داستانی جداگانه را روایت می‌کند؛ ممکن است یکی از آنها ما را به سفری در اعماق طبیعت ببرد، یا دیگری دنیایی جادویی از المان‌های شیک و مدرن خلق کند؛ درهرصورت، این ما هستیم که باید متناسب باسلیقه و نیاز خود، یکی از سبک‌ها را انتخاب کنیم.

بسیاری از ما به این حقیقت باور داریم که خانه، پناهگاه و محلی الهام‌بخش برای آدم‌ها است. طراحان دکوراسیون داخلی که تجربه زیادی دارند، بر اساس این واقعیت، سبک های دکوراسیون داخلی را ارائه می‌کنند. آنها می‌کوشند که محیطی جاندار و روح‌بخش خلق کنند.

هرکدام از انواع سبک دکوراسیون داخلی، داستانی جداگانه را روایت می‌کند؛ ممکن است یکی از آنها ما را به سفری در اعماق طبیعت ببرد، یا دیگری دنیایی جادویی از المان‌های شیک و مدرن خلق کند؛ درهرصورت، این ما هستیم که باید متناسب باسلیقه و نیاز خود، یکی از سبک‌ها را انتخاب کنیم.

اما آیا با وجود این همه تنوع در انواع سبک دکوراسیون داخلی، انتخاب‌کردن یکی از آنها، کار ساده‌ای است؟ در حال حاضر، ده‌ها ایده برای انواع سبک دکوراسیون داخلی منزل وجود دارد که ممکن است شما را سردرگم کند؛ بااین‌حال، اصلاً جای نگرانی نیست. ما در این مقاله، 20 ایده جذاب سبک های معماری داخلی را به شما پیشنهاد می‌کنیم که دستتان برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل، کاملاً باز باشد.

انواع سبک دکوراسیون داخلی؛ یک دنیا زیبایی در خانه

دوست دارید فضای داخلی منزل خود را چگونه طراحی کنید؟ این سؤالی است که هرکدام از ما قبل از آشنایی با انواع سبک دکوراسیون داخلی باید از خود بپرسیم. برخی از ما به معماری و دیزاین سنتی علاقه داریم؛ ممکن است برای این ایده، به هزاران‌ سال قبل سفر کنیم و از معماری سبک ملکه ویکتوریا یا امپراتوری هخامنشی الهام بگیریم. شاید به سبک‌های مدرن علاقه دارید؛ یا نه کمی قبل‌تر، سبک معاصر را می‌پسندید.

برخی دیگر نیز که به طبیعت علاقه دارند، شاید بخواهند از چند المان طبیعی و گیاه آپارتمانی کمک بگیرند. در این میان، نکته‌ای که باید به آن توجه کنیم این است که همه چیز به علایق درونی ما برمی‌گردد.

هرکدام از انواع دکوراسیون منزل، زیبایی خاص خود را دارند و به زبان خود با شما حرف می‌زنند؛ مهم این است که ما به اجرای اصولی و حرفه‌ای سبک طراحی داخلی پایبند باشیم. اگر علاقه دارید که با انواع سبک های دکوراسیون داخلی منزل، بیشتر آشنا شوید، مجله مانیک، چند سورپرایز بسیار ویژه برای شما آماده کرده است.آشنایی کامل با انواع سبک دکوراسیون داخلی

اکنون بیایید بدون معطلی، سری به دنیای هیجان‌انگیز سبک های دکوراسیون داخلی بزنیم و مدل موردنظر خود را انتخاب کنیم.

1- سبک مدرن؛ پنجره‌ای رو به آینده

سبک طراحی داخلی مدرن (Modern Decoration)، حس زندگی در عصر آینده را تداعی می‌کند. معمولاً سبک مدرن با سبک طراحی داخلی مینیمال، یکی تلقی می‌شود. در این سبک، روی خطوط صاف و سادگی تأکید زیادی می‌شود. استفاده از یک رنگ تنها و مصالح مدرن همراه با مبلمان راحتی و شیک، تصویر کلی این سبک را شکل می‌دهند.

در سبک طراحی داخلی مدرن، سعی می‌شود از مصالحی مثل فلز، پلاستیک، شیشه و بتن، بیشتر استفاده شود؛ همچنین تا جای ممکن، روی چیدمان لوازم منزل و کاربردی‌کردن فضا کار می‌شود تا حتی در آپارتمان‌های کوچک هم بتوان از آن استفاده کرد.

سبک مدرن یکی از مهم‌ترین انواع سبک معماری است که فضاهای باز را در اولویت قرار می‌دهد و از نقاط تاریک در منزل دوری می‌کند؛ بنابراین نورپردازی نقش مهمی در سبک مدرن ایفا می‌کند. در حال حاضر در دکوراسیون اتاق خواب خانه‌های مدرن، این سبک بیشتر محبوبیت دارد.

2- سبک کلاسیک؛ سفر به عصر رنسانس و دوران باستان

یکی از زیباترین انواع سبک دکوراسیون داخلی، سبک طراحی داخلی کلاسیک (Classic Decoration) است. این سبک، از معماری باشکوه رنسانس و قرون‌وسطی در اروپا الهام گرفته و برای افرادی که به معماری تاریخی علاقه دارند، مناسب‌تر است. در سبک طراحی داخلی کلاسیک از عناصری مثل گچ‌بری، ستون‌های موزاییکی، تزئینات گل و برگ، سقف‌های مرتفع و زیبا و مبلمان کلاسیک چوبی یا پارچه‌ای استفاده می‌شود.زیبایی خیره‌کننده سبک کلاسیک در کنار نقاشی‌ رنگ‌روغنی روی تزئینات گچی، دوچندان می‌شود. اگر می‌خواهید جادوی سبک کلاسیک را بیشتر حس کنید؛ به اجرای آن در دکوراسیون پذیرایی بیشتر فکر کنید. این ایده برای فضای پذیرایی و نشیمن واقعاً بی‌نظیر است.

3- سبک اسکاندیناوی؛ جادوی زیبایی از دل چوب

سبک اسکاندیناوی (Scandinavian Decoration)، یکی از آرامش‌بخش‌ترین انواع سبک طراحی داخلی است که از زیبایی نهفته در چوب‌های طبیعی الهام می‌گیرد. این ایده، مبتنی بر سادگی و کاربردی‌کردن فضا است و روی استفاده بیشتر از چوب و المان‌های طبیعی تمرکز دارد.

از جمله چوب‌هایی که در این سبک استفاده می‌شود می‌توان به چوب‌های سرو، درخت سدر و بیرچ اشاره کرد. استفاده از رنگ‌های طبیعی و خنثی نیز همچون خاکستری و کرم، در سبک اسکاندیناوی رایج است. در این سبک، تلاش می‌شود تا میزهای چوبی و مبلمان، بدون تزئینات به‌کار روند و از نور طبیعی خورشید و چشم‌اندازهای دلباز، بیشترین بهره برده می‌شود.

یکی از زیباترین جلوه‌های سبک اسکاندیناوی در دکوراسیون آشپزخانه نمایان می‌شود؛ برای مثال، کابینت‌های چوبی با تزئینات کم و رنگ‌های قهوه‌ای روشن، یک الگوی جذاب اسکاندیناوی را در منزل شما خلق می‌کند.

آشنایی کامل با انواع سبک دکوراسیون داخلی 3
وبلاگ
ترندهای جدید چیست؟

پست های وبلاگ