هر آنچه باید در مورد دکوراسیون روستیک در خانه های مدرن بدانید!

هر آنچه باید در مورد دکوراسیون روستیک در خانه های مدرن بدانید!

هر آنچه باید در مورد دکوراسیون روستیک در خانه های مدرن بدانید!

دنیای دکوراسیون شامل سبک های مختلف طراحی داخلی است، از دکوراسیون کلاسیک که توسط گروه بزرگی از افراد ترجیح داده می شود، تا دکوراسیون اسکاندیناوی با شخصیتی ساده و امروزی، دکوراسیون مدرن که همگام با آخرین روند دکوراسیون در زمان حال. در مقاله امروز خود یکی از انواع طراحی داخلی با الهام از عناصر طبیعت را برجسته خواهیم کرد.نام این سبک دکوراسیون روستیک است که عمدتاً بر چوب و سایر مواد طبیعی متکی است که به خانه احساس گرما روح میبخشد. همچنین ظاهری شیک و در عین حال لوکس دارد. اگر علاقه مند به آشنایی بیشتر با این سبک دکوراسیون هستید، این مقاله را بخوانید تا با مهم ترین عناصر و ایده های مورد استفاده در طراحی خانه روستایی آشنا شوید.

سبک دکوراسیون روستیک چیست؟

دکور روستیک نوعی طراحی داخلی خانه است که ساده است و احساس گرما دارد و معمولاً از ایده های خانه های کشاورزی قدیمی واقع در شهرهای آمریکا و اروپا الهام می گیرد. رنگ هایی که در طراحی دکوراسیون روستایی به کار می روند شامل رنگ های گرم، رنگهای پاستلی و رنگ های روشن است.این طرح معمولاً شامل برخی از اقلام عتیقه مانند کوزه روستایی، ظروف روستایی و سایر لوازم خانگی مورد استفاده است. مواد مورد استفاده در طراحی یک خانه روستایی کوچک یا بزرگ شامل چوب طبیعی، آجر، سنگ و سایر مواد طبیعی هستند که در معرض عوامل صنعتی نیستند.

عناصر طراحی دکوراسیون روستاییهر آنچه باید در مورد دکوراسیون روستیک در خانه های مدرن بدانید!

انواع طرح های دکور روستیک از کشوری به کشور دیگر از جمله دکورهای روستیک انگلیسی، اسکاندیناویایی، فرانسوی و ایتالیایی متفاوت است و اگرچه هر کدام از این انواع عناصر طراحی خاص خود را دارند، اما در لمس های ساده و رنگ های آرامش بخش مشابه هستند. طراحی دکوراسیون داخلی به سبک روستیک به عناصر طبیعی و مواد اولیه در شکل اولیه آنها بستگی دارد، بنابراین در ادامه به توضیح مفصلی از برجسته ترین این عناصر و نحوه استفاده از آنها می پردازیم.

مبلمان سبک روستیک

هنگام انتخاب مبلمان برای خانه های روستایی باید به نکاتی توجه کرد، از جمله موارد زیر:

  • انتخاب اثاثیه ساخته شده از گونه های چوبی مورد استفاده برای دکوراسیون ، به ویژه چوب طبیعی، که با سبک تزئینی روستایی ساده و راحت ترکیب می شود.
  • مبلمان چوبی مستعمل را با الگوهای مختلف ترکیب کنید تا حسی از گرما را به آن اضافه کنید.
  • استفاده از قطعات آهنی یا مسی مانند صندلی، میز یا تخت در اتاق خواب

تزئینات و لوازم جانبی

دکوراسیون و اکسسوری ها، نقش برجسته ای در سبک دکوراسیون روستیک دارند که مورد علاقه طبیعت گردان و صاحبان خانه های روستایی است. عتیقه جات و لوازم دست دوم را به نمایش بگذارید یا از عتیقه فروشی ها بخرید، مانند کوزه ها، کاسه های چوبی و مسی و سبدهایی که حسی سنتی و روستایی دارند.

ایده های ساده طراحی خانه روستایی

نکات زیر چند ایده دکور روستایی را نشان می دهد که می توان برای طراحی اتاق های مختلف خانه از آنها استفاده کرد:

اتاق های نشیمن

در طراحی و هماهنگی اتاق نشیمن خانه های روستایی توصیه می شود دیوارها را با پنل های چوبی طبیعی پوشانده و یا از رنگ های مات استفاده شود و ترجیحاً کفپوش های چوبی یا پارکت که امروزه به یکی از پرکاربردترین تزیینات تبدیل شده است. در مورد مبلمان و لوازم جانبی، می توان مبلمان ساخته شده از چرم یا ساخته شده از پارچه های طبیعی با رنگ های گرم به ویژه چوب قهوه ای تیره و همچنین رنگ های خاکی مانند خاکستری و بژ، برنزی و سفید در طیف های مختلف را با هم ترکیب کرد. میتوانید آنها را با یکی از رنگ های پاستلی روشن نیز ادغام کنید. همچنین می توان از مبلمان فلزی استفاده کرد و همچنین از ایده های تزئین دیوار استفاده کرد و آنها را با مجسمه های چوبی یا قاب های کلاسیک تزئین کرد.

آشپزخانه ها

آشپزخانه هایی با سبک روستیک مورد علاقه گروه زیادی از مردم هستند و در طراحی داخلی بسیاری از خانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. شایان ذکر است که آشپزخانه های روستیک نیازی به اضافات و جزئیات زیادی ندارند، زیرا به طور کلی از ویژگی های اصلی آنها سادگی است، اما در عین حال همگام با آخرین ترندها و دکوراسیون آشپزخانه در زمان حال هستند. جزئیات زیادی وجود دارد که مشخصه آشپزخانه های روستایی است، از جمله قفسه های باز، درهای کمد شیشه ای شفاف که گلدان ها و ظروف داخل آن را نشان می دهد، همچنین آویزها و لوازم جانبی که معمولاً ظروف آشپزخانه هستند، مانند ظروف و ظروف آماده سازی غذا که اغلب از چوب یا ساخته شده اند. عناصر فلزی علاوه بر چوب که عنصر اصلی آشپزخانه های روستایی است، می توان مواد طبیعی دیگری مانند سنگ مرمر، سنگ، کاشی و آجر را نیز معرفی کرد که در عین زیبایی به راحتی مکان کمک می کند.

اتاق خواب ها

اتاق خواب های روستایی از کلبه های چوبی واقع در مناطق کوهستانی و مزارع الهام گرفته شده است. دیوارها معمولاً با چوب پوشانده می شوند یا با رنگ های خنثی مانند سفید و بژ و یا رنگ های گرم مانند آبی یا مات رنگ می شوند. در مورد معیارهای انتخاب نور برای اتاق خواب های روستایی، برای ایجاد احساس گرما و راحتی از نور کم استفاده کنید. توصیه می شود مبلمان کلاسیک را از مواد طبیعی مانند چوب یا فلز انتخاب کنید و همچنین می توان با نقاشی های ساده یا قطعاتی از فرش های سنتی قدیمی دیوارها را تزئین کرد و از طرح های مدرن دوری کرد.

حمام ها

حمام های کلبه ای استانداردهای حمام مدرن و معاصر را دارند، اما به طور کلی حس روستایی سنتی بر اساس سنگ ها و چوب های طبیعی در رنگ های گرم مانند قرمز، قهوه ای، خاکستری و بژ و سایه های متفاوت را هم دارند. در مورد کفپوش ها ترجیحاً از سنگ مرمر یا سرامیک های سنتی برای مقاومت در برابر آب و متناسب با محیط مرطوب استفاده شود و در صورت استفاده از کفپوش های چوبی توصیه می شود نوعی را انتخاب کنید که در برابر رطوبت مقاوم بوده و به طور خاص برای سازگاری با آن طراحی شده باشند. این محیط معمولا شامل وسایلی مانند کابینت ها و قفسه های چوبی و فلزی می باشد.توصیه می شود برخی از لوازم جانبی با الهام از عناصر طبیعت مانند گل رز و گیاهان سبز اضافه شود.

این تمام چیزی بود که باید در مورد ایده های طراحی روستایی در نظر بگیرید، به این امید بود که شما را از زحمت جستجو نجات داده باشیم!

سوالات متداول

دکوراسیون مدرن چه نوع دکوراسیونی می باشد ؟

یکی از انواع دکوراسیون هایی که در زمینه دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد، دکوراسیون مدرن می باشد. این نوع از دکوراسیون ها از جمله دکوراسیون هایی است که در دنیا بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، به طور کلی این نوع از دکوراسیون ها برای دکوراسیون داخلی در دسته ساده ترین دکوراسیون ها می باشد.

آیا دکوراسیون مدرن به روز می باشد؟

بله البته، این نوع از دکوراسیون هایی که در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد از جمله دکوراسیون هایی می باشد که در سال دچار تغییرات زیادی می شود، این موضوع نشان دهنده این می باشد که این نوع از دکوراسیون ها از جمله دکوراسیون های بسیار به روز و جدید می باشد.

بهترین مکانی که برای دکوراسیون مدرن مناسب می باشد کجا است؟

یکی از محیط هایی که در آن از این نوع از سبک های دکوراسیون داخلی بسیار استفاده می شود منازل می باشد، این نوع از محیط ها در زمینه دکوراسیون داخلی برای منازل بسیار برای آن تقاضا وجود دارد از این رو می باشد که بسیاری از افراد در دکوراسیون داخلی خود از این نوع دکوراسیون استفاده می کنند.

وبلاگ
ترندهای جدید چیست؟

پست های وبلاگ