WallpaperGram.IR 1553812802 57676

ساختمان های ICF (قالب های عایق ماندگار)

 • ساختمان های ICF (قالب های عایق ماندگار)

  روش بعدی برای ساخت سریع ساختمان، استفاده از ساختمان های ICF (Insulated Concrete Form) است که در آن از بلوک های عایق پلی استیرن به عنوان قالب بتن و عایق صوتی و حرارتی و بتن مسلح به عنوان عضو باربر استفاده می شوند. با استفاده از بلوک های ICF بخش های مختلف در یکدیگر قفل می شوند و پس از آن سیمان ریخته می شود و نوارهای چفت و بست در بخش عایق قرار می گیرند تا در نهایت ظاهری شبیه به دیوار خشک بگیرند. روش ICF به عنوان سریع ترین روش ساخت ساختمان در ایران که هنوز چندان در بین کارفرمایان مطرح نشده به گونه ای است که در طی یک روز کل بلوک ها یک خانه یک طبقه گذاشته می شود که به کمک تیمی ماهر از کارگران است. پس از آن در روز دوم بتن ریزی انجام می شود. پس از چند روز دیوارهای بیرونی و سقف کار گذاشته می شوند و دیوارهای داخلی تزیینات می گیرند. این روش سریع ساخت ساختمان نیاز به درزبندی و آب بندی هم دارد تا مانعی برای عبور هوا و بخار باشد.

  عوامل مؤثر بر سرعت ساخت ساختمان و انتخاب روش مناسب

  چه عواملی مشخص می کنند که کدام روش ساخت سریع ساختمان را باید انتخاب کرد و اساسا چه عواملی بر روی سرعت ساخت و ساز تأثیر می گذارند؟

  • دف ساخت و ساز

  اینکه کارفرمایان چه هدفی از ساختن یک ساختمان داشته باشند و چه کاربری برای آن در نظر گرفته باشند مستقیما روی سرعت ساخت و پیشروی پروژه تأثیر می گذارد. به عنوان مثال یک سوله برای نگهداری وسایل نیازی به سازه پشتیبان برای چند طبقه ندارد. در مقابل ساخت ساختمان های دوبلکس نسبت به فلت زمان بیشتری می برد چون هدف از ساخت و ساز این بوده که هر طبقه حریم خصوصی و کاربری مجزایی داشته باشد.

  • ارتفاع ساختمانساختمان های ICF (قالب های عایق ماندگار)

  سریع ترین روش ساخت ساختمان در ایران هم که انتخاب شود بسته به ارتفاع ساختمان زمان اتمام پروژه متفاوت است و تأثیر مستقیم دارد.

  • سازه ها و بخش های پشتیبان

  در ساخت سریع ساختمان باید به محدودیت های تحمل بار یک سازه هم توجه کرد در صورتی که نیاز باشد باید مقاوم سازی صورت بگیرد و بنابراین یک مرحله اضافه می گردد و طبیعتا سرعت پیشروی ساخت را کند می کند.

  • شرایط اقلیمی و محیطی

  روش ساخت سریع ساختمان برای همه ساختمان ها زمان اتمام مشخص و مشابهی ندارد. تصور کنید یک ساختمان ویلایی یا شهرک ویلایی در نزدیکی خط ساحلی احداث می شود یا در مناطق زلزله خیز است. در این حالت تا زمانی که شرایط و ضوابط استانداردهای سازمان مهندسی برای مقاوم سازی، محافظت و ایمن سازی انجام نشود از نظر ما کار ساخت و ساز نباید شروع شود. بنابراین در چنین شرایطی طبیعی است که اگر یک ساختمان در اقلیم معمولی و بدون خطرات محیطی در طی 7 ماه ساخته شود، چنین ساختمان هایی به زمان بیشتری نیاز دارند با اینکه برای هر دو از یک روش سریع ساخت ساختمان استفاده شده است.

  • زمان ساخت و ساز

  شناخت بهترین زمان ساخت و ساز علاوه بر اینکه کمک می کند در هزینه ها صرفه جویی شود و مدیریت خوبی انجام گردد، به سرعت گرفتن پروژه ساخت و ساز هم کمک خوبی می کند.

  • هزینه تأمین مصالح

  گاهی اوقات حتی در سریع ترین روش ساخت ساختمان در ایران موانعی شکل می گیرند که باز هم سرعت گیر هستند مثل افزایش ناگهانی یا بی رویه مصالح ساختمانی. به همین دلیل پروژه هایی که محدودیت هزینه وجود دارد ارزان ترین مصالح برای نمای ساختمان یا سایر بخش ها تهیه می شود که البته کیفیت قابل قبولی هم داشته باشند. در هر صورت مشکلات مالی غیر مترقبه و غیر قابل پیش بینی هم بر روی سرعت انجام یک پروژه ساختمانی تأثیر مستقیم دارند.

 • طراحی سایت ومیزبانی وب درکلاب هاست
وبلاگ
ترندهای جدید چیست؟

پست های وبلاگ