آشنایی با انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی برای منازل ایرانی

آشنایی با انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی برای منازل ایرانی

آشنایی با انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی برای منازل ایرانی

سبک‌های دکوراسیون مدرن، مینیمال و کلاسیک از انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی می‌باشندو از مصالح ساختمانی متفاوت نیز استفاده کردند. از آنجایی‌که هر فردی سلایق خاص و منحصر به فردی دارد، ممکن است یکی از این سبک‌ها را برای دکوراسیون منزل خود انتخاب کند. در این مقاله به شما اطلاعاتی درباره سبک‌های دکوراسیون داخلی ارائه می‌دهیم تا سبک متناسب با منزل و سلیقه‌تان را بهتر انتخاب کنید.

انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی

شما می‌توانید با در نظر گرفتن سبک‌های مختلف طراحی، میزان متراژ محیط، علایق و سلیقه‌تان بهترین سبک دکوراسیون را برای منزل‌تان انتخاب کنید.

سبک دکوراسیون مینیمال

سبک دکوراسیون مینیمال مانند سبک دکوراسیون مدرن است. در سبک دکوراسیون مینیمال معمولاً از وسایل دکوری و تزئینی و اثاثیه‌های ساده استفاده می‌شود. یکی از ویژگی‌های سبک دکوراسیون مینیمال، پرهیز از شلوغی و به هم ریختگی در محیط منزل می‌باشد. اگر می‌خواهید برای منزل‌تان از لوازم دکوری پرزرق و برق استفاده کنید، سبک دکوراسیون مینیمال برای شما مناسب نیست.

آشنایی با انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی برای منازل ایرانی

استفاده از رنگ‌های خنثی مانند کرم، خاکستری و سفید برای مبلمان، سرویس خواب و پرده گزینه‌ی مناسبی است. همچنین، استفاده از پرده‌های نازک در دکوراسیون مینیمال باعث می‌شود که نور به اندازه‌ی کافی وارد فضای خانه شود. یکی دیگر از نکاتی که برای دیزاین منزل با سبک دکوراسیون مینیمال باید در نظر بگیرید، استفاده از عناصر طبیعی از قبیل سنگ و چوب به عنوان لوازم دکوری برای جلوه دهی بیشتر به فضا می‌باشد.

سبک دکوراسیون مدرن

یکی از پرطرفدارترین سبک‌های دکوراسیون داخلی، سبک دکوراسیون مدرن می‌باشد. سبک مدرن بهترین سبک دکوراسیون برای خانه‌های کوچک با متراژ کم است. اگر در خانه‌ای کوچک زندگی می‌کنید و سبک دکوراسیون مدرن را برای منزل‌تان انتخاب کرده‌اید، بهتر است طبق اصول منزل را دیزاین کنید. به عنوان مثال، سبک دکوراسیون مدرن، سبکی ساده می‌باشد، پس باید از لوازم، مبلمان، سرویس خواب ساده و مدرن استفاده کنید. منظور از سرویس خواب و مبلمان مدرن و ساده این است که دارای تزئینات اضافی و کنده کاری و منبت کاری نباشند. هنگام دکوراسیون اتاق خواب مدرن توجه کنید که استفاده از گل و گیاه در اتاق خواب روی زیبایی بیشتر اتاق، افزایش انرژی در اتاق خواب، بهبود روحیه‌تان تأثیر بسزایی خواهد داشت.

به منظور جلوه دهی بیشتر محیط، در کنار مبلمان‌ها بهتر است از پاف نیز استفاده کنید. پاف‌ها در انواع گرد، صندوقی، بیضی، مربعی و استوانه‌ای، مکعبی، منشوری موجود هستند و براساس سلیقه‌ی خود می‌توانید پاف موردنظرتان را انتخاب کنید. اگر قصد دارید دارید در کنار مبلمان یا تخت از پاف استفاده کنید به تناسب و هارمونی رنگ‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشید. آیا سبک طراحی داخلی مدرن مورد پسندتان است و دوست دارید منزل‌تان را با سبک مدرن دیزاین کنید ولی اصول طراحی با سبک مدرن را نمی‌دانید؟

در این بخش، شما را با اصول طراحی و سبک دکوراسیون داخلی مدرن آشنا می‌کنیم.

 کاغذ دیواری مدرن

کاغذ دیواری مدرن برای سبک دکوراسیون مدرن بهترین انتخاب است. به منظور دیزاین کاغذ دیواری مدرن از رنگ‌هایی مانند رنگ مشکی، سفید، خاکستری، قهوه‌ای با طرح‌های ساده یا بافت‌های خطی استفاده می‌شود. کاغذ دیواری با طرح‌های ساده برای دکوراسیون مدرن انتخابی خوبی است. هنگام انتخاب کاغذ دیواری مدرن برای پذیرایی به متراژ منزل توجه ویژه‌ای داشته باشید، چون استفاده از برخی رنگ‌ها باعث بزرگتر یا کوچکتر به نظر رسیدن محیط می‌شود. استفاده از رنگ‌هایی مانند رنگ طوسی و سفید باعث می‌شود که منزل شما بزرگتر دیده شود.

 کمد دیواری مدرن

یکی از لوازم اصلی اتاق خواب، کمد دیواری است. کمد دیواری که انتخاب می‌کنید باید با سبک دکوراسیون منزل‌تان مطابقت داشته باشد. رنگ کمد دیواری و طرح آن بهتر است با سرویس خواب و پرده هماهنگ باشد تا ظاهر اتاق خواب جلوه دهی بیشتری داشته باشد.

 مبلمان مدرن

در صورتیکه می‌خواهید از دکوراسیون مدرن برای دیزاین منزل‌تان استفاده کنید، مبلمان مدرن بهترین گزینه است. مبلمان مدرن، مبلمانی با طرح ساده، ساخته شده از چرم، چوب، دارای تزئینات و منبت کاری‌های کم می‌باشد. در صورتی‌که قصد خرید مبلمان را دارید به شما خرید مبل با رنگ‌های خنثی را پیشنهاد می‌کنیم. برای چیدمان مبلمان مدرن در منازلی با سبک دکوراسیون مدرن، بهتر است که مبلمان را در نقطه‌ی کانونی قرار دهید.

 طیف رنگ

در سبک دکوراسیون مدرن، بهتر است که رنگ دیوار‌ها را به رنگ خاکستری روشن یا رنگ‌های خنثی انتخاب کنید. همچنین در طراحی‌های مدرن از پالت رنگی ترکیبی نیز استفاده می‌شود. یعنی رنگ‌های اصلی مانند رنگ سفید و سیاه با رنگ‌های زرد و آبی و قرمز ترکیب شده و به عنوان یک پالت رنگی مورد استفاده قرار می‌گیرند. رنگ‌های سیاه، خاکستری، سفید و قهوه‌ای برای طراحی دکوراسیون داخلی انتخاب مناسبی هستند. استفاده از این رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی باعث ایجاد آرامش در محیط و بزرگ جلوه دادن منزل می‌شود.

 نورپردازی

نورپردازی اگر می‌خواهید که دکوراسیون منزل‌تان زیباتر و خیره‌کننده‌تر باشد، به روشنایی منزل‌تان توجه زیادی داشته باشید. استفاده از انواع لوستر‌ها و آباژور‌ها به روشنایی بیشتر محیط منزل کمک می‌کند. هر چقدر منزل روشن‌تر باشد، بزرگتر به نظر خواهد رسید.

ویژگی‌های سبک مدرن

هر نوع سبک دکوراسیون مدرن، کلاسیک دارای ویژگی‌هایی می‌باشد. ویژگی‌های سبک دکوراسیون مدرن شامل موارد زیر است:

  • گزینه‌ای مناسب برای چیدمان منازل کوچک؛
  • اِجتناب از تزیینات اضافی؛
  • انتخاب رنگ‌ها و طرح‌های ساده؛
  • مبلمان با طرح‌های ساده و بدون منبت کاری.

سبک دکوراسیون کلاسیک

سبک کلاسیک یکی از سبک‌های دکوراسیون پرطرفدار است و زیبایی خاصی دارد. از ویژگی‌های سبک دکوراسیون کلاسیک می‌توان به نظم و تقارن، استفاده از طرح‌های کاغذ دیواری پیچیده، مبلمان‌ها و سرویس خواب منبت کاری شده، وسایل چوبی و… اشاره کرد. در این بخش، شما را با اصول طراحی و سبک دکوراسیون کلاسیک آشنا می‌کنیم.

 مبلمان و لوازم دکوری عتیقه

اگر سبک دکوراسیون کلاسیک را انتخاب می‌کنید، خرید مبلمان و سرویس خواب، کمد دیواری، ساعت، لوازم دکوری عتیقه و منبت کاری و کنده‌کاری شده بهترین انتخاب است. اگر قصد خرید مبلمان برای منزل‌تان را دارید و سبک دکوراسیون منزل‌تان نیز کلاسیک می‌باشد، خرید مبلمان‌هایی با رنگ‌های روشن و پارچه‌های شکیل را به شما پیشنهاد می‌کنیم. مبلمان‌هایی با رنگ‌های طلایی و کرم برای سبک دکوراسیون کلاسیک بهترین گزینه‌ی انتخابی می‌باشند.

clickme seo

وبلاگ
ترندهای جدید چیست؟

پست های وبلاگ