anvae mohajerat 2

انواع مهاجرت و دلایل آن

انواع مهاجرت و دلایل آن

انواع مهاجرت و دلایل آن

مهاجرت از گذشته های دور تا به امروز با ظواهر گوناگون وجود داشته است . دلایل مهاجرت یک فرد به افکار و زندگی شخصی وی باز می گردد ؛ اما در کل همیشه مهاجرت برای دست یابی به شرایط و زندگی بهتر انجام می شود .

تعریف مهاجرت

مهاجرت در واقع جا به جایی و نقل مکان هدف مند فرد یا افراد از جایی به جای دیگر است . مهاجرت از زمان انسان های نخستین تا کنون وجود داشته و ادامه خواهد داشت . مهاجرت یا کوچ در گذشته همانند امروزه این چنین گسترده و فرا گیر نبوده است . پس از مهاجرت افراد در محل مورد نظر سکونت گزیده و آن جا ماندگار می شوند .

دلایل انواع مهاجرت چه می تواند باشد ؟

مهاجرت می تواند به دلایل مختلفی صورت گیرد ، هر فرد مهاجر می تواند دلیل و یا دلایل مختص به خود را برای مهاجرتش داشته باشد . مهاجرت به هر شیوه ای و با هر دلیلی که باشد به منظور زندگی بهتر صورت می گیرد .

چند مورد از دلایل مهاجرت عبارت اند از :

۱. مهاجرت تحصیلی :

یکی از دلایل اکثریت مردم برای مسافرت و مهاجرت به دلیل تحصیل در شرایط و موقعیت بهتر می باشد . تحصیل در رشته و موقعیتی که در کشور خود از داشتن آنها محروم بوده و یا به آن اهمیتی داده نمیشده است ، دلیلی قابل توجه برای مهاجرت است . همچنین افراد برای کسب تحصیلات عالیه و  رساندن خود به سطح بالای علمی دست به مهاجرت می زنند .

۲. مهاجرت به دلایل آب و هوایی و اقلیمی :

از دیگر دلایل مهاجرت میتوان به آب و هوا اشاره کرد ؛ شرایط اقلیمی تاثیر به سزایی در تصمیم به مهاجرت دارد . این دلیل تنها بد بودن آب و هوای منطقه نیست و می تواند حوادث طبیعی چون سیل و طوفان و … را در بر گیرد . به دلیل بروز چنین حوادثی افراد اقدام به مهاجرت به منطقه ای بهتر و دور از حوادث می کنند .انواع مهاجرت و دلایل آن

۳. مهاجرت سیاسی :

دلایل سیاسی از جمله دلایل تصمیم مهاجرت برخی افراد می باشد . شخصیت های سیاسی به دلایل مختلفی چون دست یابی و رسیدن به اهداف سیاسی خود دست به مهاجرت می زنند ؛ و متقابلا برخی از افراد نیز به دلیل دور ماندن از شرایط سیاسی بد منطقه و جنگ های نظامی به مهاجرت روی می آورند .

۴. مهاجرت به منظور رسیدن به شرایط بهتر :

این دلیل بسیاری از مهاجران برای سفر دائمی به کشوری دیگر است . مهاجران به دلیل دست یابی به رفاه و یک زندگی استاندارد و دور ماندن از فقر و استبداد و شرایط دشوار به انتخاب انواع مهاجرت روی می آورند . این افراد در کشور جدید به دنبال کسب دست آورد های بهتر و ایجاد زندگی مرفه می باشند

طراحی سایت ومیزبانی وب در کلاب هاست

وبلاگ
ترندهای جدید چیست؟

پست های وبلاگ