photo 2021 09 01 18 45 00 scaled 1

اقامت دائم و نکات مهم آن + فرم ارزیابی رایگان اقامت

اقامت دائم و نکات مهم آن + فرم ارزیابی رایگان اقامت

روش های دریافت اقامت دائم 

این مطلب با توجه به، تجربه و نگارش وکیل رسمی مهاجرت کانادا تهیه شده است، پس با دقت، تمامی نکات را مطالعه فرمایید.

یکی از سوالاتی که برای افراد مهاجر پیش می آید، این است که آیا می توانند حق اقامت دائم را بگیرند یا خیر. گرفتن اقامت دائم کشورهای خارجی، برای بسیاری از افراد مناسب است. در این نوشته قرار است به موضوع اقامت دائم و نکات مهم این موضوع بپردازیم. از شما می خواهیم تا پایان این نوشته همراه ما باشید.

آشنایی با مفهوم مقیم دائمی

در این مطلب سعی شده که شما را با مفاهیم زیر آشنا کنیم:

اقامت دائم چیست. مدت زمان دریافت اقامت دائم. شرای اقامت دائم به چه صورت است. شرایط مقیم شدن در یک کشوری مثل کانادا چیست. چگونه اقامت دائم بگیریم. چگونه سیتیزن کانادا شویم. پاسپورت پس از اقامت دائم. ویزای اقامت دائم به چه صورت است. تفاوت شهروندی با اقامت دائم در چیست. روشهای دریافت اقامت دائم کانادا چیست. تفاوت اقامت دائم با تابعیت. پناهندگی روش دریافت اقامت دائم نیست.

 

اقامت دائم و نکات مهم آن + فرم ارزیابی رایگان اقامت

 

کسی که موفق به دریافت حق اقامت دائمی می شود، مقیم دائم یا Permanent Resident محسوب می شود. افرادی که اقامت دائم دارند، حق کار و زندگی در کشور دوم را دارند. طول زندگی این اشخاص بدون محدودیت زمانی است. افرادی که به عنوان مقیم دائم هستند، از حقوق و وظایف دیگر شهروندان برخوردار خواهند شد.

بسیاری از کشورها به افرادی که خواهان اقامت دائمی در کشور خود هستند، یک کارت اقامت دائم اختصاص می دهند. در سفرهای بین المللی، همراه داشتن کارت اقامت دائم ضروری است. این کارت در ظاهر شبیه کارتهای بانکی است و باعث می شود ورود و خروج افراد به کشور دوم به راحتی انجام شود. کارت مقیم دائم، یک کارت شناسایی است که نشان می دهد فرد غیر بومی و بیگانه بوده ولی به مقیم دائمی کشور تبدیل شده است. در گذشته این کارت شناسایی به کارت سیز یا گرین کارت (Green Card) معروف بوده است. داشتن گرین کارت گواهی می دهند که شخص دارای اقامت دائمی است و اجازه اقامت و اشتغال در کشور را دارد.

داشتن کارت اقامت دائمی در صورت رعایت قوانین و شرایط کشور تمدد می شود؛ اما اگر مقیم دائم مقررات و شرایط مهم را رعایت نکند، کارت اقامت دائم او باطل شده و از آن کشور خارج می شود.

 

 

 

تفاوت شهروند با مقیم دائمی چیست؟

گرچه فردی که اقامت دائمی دارد، می تواند تا هر زمانی که می خواهد در آن کشور زندگی کند؛ اما شهروند آن کشور محسوب نمی شود و تفاوتهایی دارد.

بسیاری از کشورها به افراد مقیم دائمی کشور خود، اجازه رای دادن در انتخابات فدرال، کاندید شدن و داشتن پاسپورت، پیوستن به نیروی مسلح کشور و نیروی نظامی را نمی دهد.

اقامت کوتاه مدت و بلند مدت

برای ورود به کشور مقصد و دریافت اقامت، راه های مختلفی وجود دارد. اقامت در کشورهای خارجی به دو دسته اقامت دائمی و اقامت موقت دسته بندی می شود.

دریافت اقامت کوتاه مدت و غیر دائمی: برای اخذ اقامت کوتاه مدت، شما از طریق ویزای توریستی به کشور مقصد می روید. طول مدت اقامت در این روش کوتاه مدت است و بنا به قوانین کشور بین 3 تا 6 ماه خواهد بود.

دریافت اقامت بلند مدت و دائمی: اداره مهاجرت و شهروندی بعضی از کشورها، به متقاضیان واجد شرایط، اجازه اقامت در کشورشان را می دهد. کارت اقامت دائم افراد، هر چند سال یک بار تمدید می شود. برای تمدید اقامت دائم، فرد متقاضی باید ثابت کند که در طول مدت موردنظر در آن کشور حاضر بوده است.

 

با توجه به اهمیت انتخاب روش مهاجرتی، حتما ویدئو های آموزشی وکیل مهاجرت را، در صفحه اجتماعی ما دنبال کنید:

 

 

از چه طریق می توان اقامت دائم کشورهای خارجی را دریافت کرد؟

برای اخذ اقامت دائم در کشورهای خارجی، می توان از روشهای زیر اقدام کرد:

 

  • دریافت اقامت دائم از طریق استارتاپ ویزا:

کشورهای توسعه یافته همیشه با آغوش باز از برنامه های بیزینسی نوآورانه استقبال داشته اند و قوانین مختلفی برای این منظور وضع شده است. از جمله این کشورها میتوان به کشور کانادا و انگلستان اشاره کرد که به صورت تخصصی برنامه های مهاجرتی استارتاپ ویزا را معرفی کرده اند، مسئله مهم در استارتاپ ویزا شامل؛ سابقه فعالیت شما، بیزنیس پلن، اثبات درآمد در کشور مقصد مطابق با طرح بیزینس پلن، اثبات درآمد پس از معرفی بیزینس پلن در کشور مقصد است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص برنامه مهاجرتی استارتاپ کانادا، به صفحه استارتاپ ویزای کانادا مراجعه فرمایید.

 

  • دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری:

دادن اقامت از طریق سرمایه گذاری، راهی است که بسیاری از کشورها به منظور جذب سرمایه گذاران خارجی انجام می دهند. اقامت سرمایه گذاری باعث می شود که اقتصاد کشور مقصد رونق بگیرد و میزان سرمایه گذاری روی پروژه های دولتی بیشتر انجام شود. حداقل سرمایه گذاری در کشورهای مختلف، متفاوت است. با کمک سرمایه گذاری، فرد و خانواده اش می توانند در کشور جدید اقامت دائم داشته باشند. به طور مثال سرمایه گذاری در کشور کانادا از 340 هزار دلار اعلام شده است و سرمایه گذاری در انگلستان 2 میلیون پوند می باشد که عموما قوانینی مشابه داشته و با سرمایه گذاری در بانکها یا بازار بورس همان کشور و برداشت همان مبلغ بدون دریافت سود پس از 5 سال است. برا اطلاعات بیشتر در خصوص دریافت اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری به صفحه اقامت سرمایه گذاری کانادا مراجعه فرمایید و برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری در گوگل ( ویزا 724 اقامت سرمایه گذاری انگلستان ) را جستجو کنید.

 

  • دریافت اقامت دائم از طریق کارآفرینی:

بسیاری از کشورهای پیشرفته برای حل مشکل بیکاری و یا توسعه ی کسب کار برنامه های مهاجرتی برای افرادی که سوابق کارآفرینی در کشور خود داشته اند و میتوانند در کشور آنها نیز اقدام به کارآفرینی کنند در نظر می گیرند؛ باید توجه داشته باشید که کارآفرینی در بسیاری از کشورها به همان برنامه مهاجرتی سرمایه گذاری معروف است اما تفاوت عمده این برنامه های مهاجرتی این است که در برنامه مهاجرتی سرمایه گذاری شما فقط نیاز به سرمایه گذاری در آن کشور دارید و عموما مدرک زبان و سوال کاری شما مهم نیست. اما در مورد کارآفرینی سوابق مدیریتی شما و بیزینس پلن ارائه شده برای کشور مقصد بسیار اهمیت دارد. در برنامه کارآفرینی عموما باید موجب اشتغالی زایی برای 1 تا چند نفر از افراد مقیم دائم و یا شهروند همان کشور شوید. همچنین باید بیزینس خود را تا زمان دریافت اقامت دائم پابرجا نگه دارید.

 

  • دریافت اقامت دائم از طریق ازدواج:

ازدواج کردن با شخصی که اقامت دائم آن کشور را دارد، شهروند آن کشور است، یکی دیگر از روشهای کسب اقامت دائمی است. اگر با فرد دارای تابعیت یا پاسپورت کشور مقصد ازدواج کنید، می توانید سند ازدواج خود را به سفارت آن کشور ارائه دهید و اقدام به دریافت ویزای دائمی کنید.

 

  • دریافت اقامت دائم از طریق ویزای تحصیلی :

در بسیاری از نقاط جهان، دانشگاه های مشهور و سطح بالایی قرار دارد. کیفیت تحصیلی در این دانشگاه ها بالا است و سیستم آموزشی قوی و معتبری دارند. به همین دلیل، سالانه بسیاری از دانشجویان، اقدام به مهاجرت تحصیلی می کنند. مهاجرت تحصیلی افراد در گرو داشتن مدرک معتبر زبان (آیتلس یا تافل) و داشتن معدل بالا است. دانشجویانی که برای تحصیل مهاجرت می کنند، می توانند درخواست اقامت دائم بدهند تا ادامه زندگی خود را در آن کشورها بگذرانند. تحصیل در کشورهای خارجی معمولا با هزینه همراه است و شما باید تمکن مالی تحصیل در خارج از کشور را داشته باشید.

 

  • دریافت اقامت دائم از طریق استخدام نیروی کار خارجی:

اگر افراد بخواهند از فرصتهای شغلی دیگر کشورها استفاده کنند، می توانند از طریق گرفتن ویزای کاری اقدام کنند. اقامت کاری در گرو داشتن سابقه کسب و کار و یا طرح تجاری مشخص است. افرادی که به عنوان نیروی کار مهاجرت می کنند عموما باید به زمان همان کشور مقصد تسلط کافی داشته باشند. بسیاری از کشورهای پیشرفته همواره با کمبود نیرو مواجه هستند و همیشه برنامه های مهاجرتی برای جذب افراد متخصص دیگر کشورها در نظر می گیرند؛ عموما برای کسب این نوع از ویزای دائمی باید مهارتهای خود را به سفارت همان کشور اثبات کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص اینکه هر کشوری به چه رشته ها و تخصص هایی نیاز مند است عموما باید به سایت رسمی همان کشور مراجعه فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بهترین مشاغل کانادایی در گوگل جمله ( ویزا 724 مشاغل مورد نیاز در کانادا ) جستجو بفرمایید.

 

  • دریافت اقامت دائم از طریق سیستم امتیاز بندی: 

در کشورهایی مانند استرالیا و کانادا که همواره با مشکل نیروی متخصص و کمبود جمعیت مواجه هستند سیستم امتیاز بندی برای اهدای اقامت دائم به واجدین شرایط، طراحی شده است. سیستمهای امتیاز بندی این کشور بر مبنای اختصاص امتیاز به سن متقاضی و همسر، میزان تحصیلات متقاضی و همسر، سوابق شغلی متقاضی و همسر، مهارت در زبان متقاضی و همسر، داشتن یا نداشتن دعوتنامه استانی برای متقاضی و همسر، انطباق پذیری و …. پایه ریزی شده است.

در صورتی که طبق قوانین امتیاز بندی این کشورها موفق به کسب امتیاز کافی شوید پس از بررسی اداره مهاجرت به شما و تمامی اعضای خانواده اقامت دائم همان کشور اعطا می گردد.

این روش دریافت اقامت شاید یک مقدار زمان بر باشید اما نسبت به برنامه های مهاجرتی دیگر بسیار کم هزینه بوده و راه مطمئن و قانونی ای برای کسب اقامت است. البته باید دقت داشته باشید که این فقط یک سیستم امتیاز بندی است که شرایط شما را برای اهدای اقامت می سنجد.

همچنین باید دقت داشته باشید که به تمامی سوالات در فرمهای ارزیابی امتیاز بندی به درستی و با صداقت پاسخ داده و برای تمامی اظهارات خود شواهد کافی داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سیستم امتیاز بندی کانادا به صفحه اکسپرس اینتری مراجعه فرمایید.

 

  • دریافت دائم از طریق تولد:

فرزندانی که در کشورهای خارجی به دنیا می آیند، تابعیت آن کشور را دریافت می کنند و می توانند به دلیل تابعیت از طریق تولد، اقامت دائم آن کشور را داشته باشند. نکته مهم این است که این مدل تابعیت، فقط به فرزند داده می شود و پدر و مادر باید جداگانه برای دریافت ویزای دائم اقدام کنند. از طریق تولد فرزند در خاک کشور، ابتدا فرد تابعیت را می گیرد و از طریق این تابعیت، از حق اقامت دائم نیز برخوردار می شود.

 

طراحی سایت ومیزبانی وب در کلاب هاست

وبلاگ
ترندهای جدید چیست؟

پست های وبلاگ