مهاجرت از طریق خوداشتغالی در خارج

مهاجرت از طریق خوداشتغالی در خارج

مهاجرت از طریق خوداشتغالی در خارج

مهاجرت از طریق خوداشتغالی یا فریلنسری در خارج، به معنای تغییر محل سکونت به یک کشور جدید برای شروع یک بیزینس یا ارائه خدمات به عنوان یک فریلنسر است. در این روش مهاجرتی، افراد می‌توانند بدون نیاز به اشتغال در یک شرکت مشخص، مستقلانه و با تبعیت از قوانین و مقررات کشور مقصد، خدمات خود را به مشتریان ارائه دهند. یکی از مزایای مهاجرت به خارج از طریق خوداشتغالی این است که شما قادر هستید بدون نیاز به سرمایه اولیه هنگفت و استخدام کارمند، کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنید. شما می‌توانید با استفاده از مهارت‌ها و تخصص‌های خود، به عنوان فریلنسر در حوزه‌های مختلفی مانند تولید محتوا،‌ برنامه‌نویسی، طراحی گرافیک، بازاریابی دیجیتال و غیره فعالیت کنید.

از دیگر مزایای مهاجرت از طریق خوداشتغالی، این امر است که می‌توانید کنترل دستمزد و درآمد خود را داشته باشید. با این حال، مهاجرت از طریق خوداشتغالی نیز چالش‌های خود را دارد و شما باید با قوانین مهاجرت و مقررات کسب‌وکار کشور مقصد آشنا شوید و ممکن است نیاز به مهارت‌های ویژه و تجربه کاری قبلی نیز داشته باشید. همچنین، تضمین درآمد مستقل و پایدار در طول مدت مهاجرت نیز می‌تواند چالش‌هایی را به همراه داشته باشد. بهترین کشورها برای مهاجرت فریلنسرها گرجستان،‌ امارات، مونته نگرو، جمهوری چک و تایلند هستند که شما اگر تمایل به مهاجرت از طریق خوداشتغالی را دارید می‌توانید با توجه به شرایط فردی خودتان و مقررات هر کدام از این کشورها، بهترین مقصد مهاجرتی را انتخاب کنید.

در این مقاله از موسسه مهاجرتی GO2TR، به توضیح کامل مهاجرت از طریق خوداشتغالی و فریلنسری در کشورهای مختلف جهان خواهیم پرداخت. همچنین در صورت تمایل برای ارزیابی شرایطتان برای مهاجرت به خارج از این طریق نیز می‌توانید با تماس رایگان با متخصصان مهاجرتی هلدینگ G2 در ارتباط باشید.

فریلنسینگ یا خوداشتغالی چیست؟

فریلنسینگ نوعی خوداشتغالی است که در آن افراد خدمات خود را به عنوان پیمانکاران مستقل و نه به عنوان کارمندی برای یک کارفرما، به مشتریان ارائه می‌دهند. فریلنسرها معمولاً بر اساس پروژه کار می‌کنند و وظایف یا پروژه‌های خاصی را براساس هزینه‌ای که از مشتریان دریافت می‌کنند، تکمیل می‌کنند. مهارت‌های فریلنسری می‌تواند شامل فعالیت‌های مختلفی مانند نوشتن یا تولید محتوا، طراحی، برنامه نویسی، بازاریابی و مشاوره باشد.

فریلنسرها از انعطاف پذیری و استقلال برای انتخاب مشتریان، پروژه‌ها و ساعات کاری خود برخوردارند.

در سال‌های اخیر، مهاجرت از طریق خوداشتغالی و فریلنسینگ به یک گزینه شغلی محبوب و پرتقاضا تبدیل شده است. به طور کلی، فریلنسینگ ترکیبی منحصر به فرد از انعطاف‌پذیری، استقلال و فرصت‌های مالی را فراهم می‌کند و آن را به گزینه‌ای جذاب برای کسانی تبدیل می‌کند که به دنبال هدایت مسیر شغلی خود و ایجاد بیزینس‌ شخصی هستند.

اقدامات قبل از مهاجرت از طریق خوداشتغالی

هنگام مهاجرت از طریق خوداشتغالی باید به چند نکته دقت کنید که در ادامه بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

در صورتی که در کشور دیگری به عنوان مقیم مالیاتی شناخته می‌شوید، توصیه می‌شود با یک حسابدار مجرب در کشور مقصدتان مشورت کنید. این کار جهت بررسی اثرات این اتفاق بر شرایط شماست. به طور مثال شما باید در مورد نحوه به پایان رساندن درست و موفق امور مالیاتی فعلی، ارزیابی قراردادهای مالیاتی مضاعف و سایر موارد با یک حسابدار با تجربه صحبت کنید. یک حسابدار حرفه‌ای و معتبر قادر خواهد بود راهنمایی‌های لازم را درباره روش‌های به دست آوردن اقامت مالیاتی در کشور جدید، ساختارهای تجاری محلی و به طور کلی آنچه که برای شما بهترین گزینه‌ خواهد بود، ارائه دهد.مهاجرت از طریق خوداشتغالی در خارج

بررسی سرعت اینترنت، فضاهای کار اشتراکی با کیفیت و دسترسی به مواردی مانند بازار اجاره مسکن، مراقبت‌های بهداشتی، وضعیت بانکداری و غیره از موارد ضرروی قبل‌ از مهاجرت است.

دسترسی به خدمات بانکی در همه کشورها راحت نیست اما برای مثال، کشور گرجستان بانک‌های عالی برای افراد فریلنسر دارد. توصیه ما به شما این است که اگر دسترسی به بانکداری محلی در مقصدتان دشوار است، بسته به آنچه در دسترس شماست، در یک پلتفرم تمام دیجیتال مانند Revolut، Wise یا Payoneer ثبت‌نام کنید.سال ۲۰۲۲، یک سال چالش‌برانگیز برای فریلنسرها بود. اما خوشبختانه این روند در سال ۲۰۲۳ بهبود پیدا کرده است. در سال ۲۰۲۳، تقریباً یک سوم از کل پروژه‌های فریلنسرها به طور انحصاری به صورت از راه دور و دورکاری ارائه می‌شود. در پنج سال گذشته نیز، تعداد پروژه‌های فریلنسری دورکاری منتشر شده در freelancermap به طور قابل توجهی افزایش یافته است. لازم است توجه داشته باشید که که فریلنسری در زمینه فناوری اطلاعات، فرصت‌های بی‌نظیری را برای افراد ماهر در این حوزه ایجاد می‌کند که به این افراد درآمدهای بسیار بالا از سوی کارفرمایان پیشنهاد می‌شود.

وبلاگ
ترندهای جدید چیست؟

پست های وبلاگ